DETROIT 2014: NOWY HYUNDAI GENESSIS – KOMFORTOWY

All-New 2015 Hyundai Genesis World Auto Show Debut

Podczas North American International Auto Show – Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Ameryce Południowej (NAIAS)koncern Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Genesis.

Jeszcze w tym roku, luksusowy sedan segmentu Premium zostanie wprowadzony do limitowanej sprzedaży na wybranych rynkach europejskich, zapewniając właścicielom najwyższy poziom komfortu i osiągów, jakie firma kiedykolwiek oferowała w swoich samochodach w Europie.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Poprzednik nowego Genesisa odniósł znaczne sukcesy na kluczowych dla producenta rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Korei, umacniając globalną politykę Hyundaia, opartą na budowaniu odpowiednich samochodów dla poszczególnych regionów.

Genesis ma pokazać w Europie możliwości Hyundaia technologiczne i wzmocnić świadomość marki na Starym Kontynencie. Ograniczona liczba samochodów ma być dostępna dla m.in. decydentów i lokalnych operatorów flot. Nowy model będzie oferowany w jednej, bogatej specyfikacji.

Hyu 3

Wysoki komfort jazdy Genesisa, będącego technologiczną wizytówką marki, uzupełnia elegancka stylistyka, stanowiąca najnowszą interpretację języka projektowania producenta, określanego jako Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba). Smukłe linie dodatkowo podkreślają duży rozstaw osi samochodu oraz krótki, przedni i tylni zwis nadwozia, przekładające się na zachowanie samochodu na drodze. Elegancki kształt wlotu powietrza dopełnia luksusowy wizerunek samochodu, a troska o detale daje poczucie wyjątkowej jakości.

Projekt auta powstał w koreańskim centrum badawczo- rozwojowym w Namyang. Po raz pierwszy pojawia się w nim system napędu na cztery koła (4×4) HTRAC. Układ działa w harmonii z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym, maksymalizującym wydajność, a rozkład mas w samochodzie jest niemal równomierny (52:48 – przód:tył). Odpowiednio mocne są silniki.

Wysoko zaawansowane technologie wzmacniają poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Nabywcy Genesisa będą mogli cieszyć się z pełnego pakietu zaawansowanych funkcji, wśród których znajduje się m.in. system Blind Spot Detection (wykrycie tzw., martwego pola) ze zintegrowanym wyświetlaniem obrazu umieszczonego na szybie bezpośrednio na linii wzroku, system utrzymywania toru jazdy, automatyczny system hamowania awaryjnego czy sterowany radarem, zaawansowany tempomat. W wyposażeniu jest także elektryczne otwieranie i zamykanie bagażnika oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie.

– Całkowicie nowy Genesis łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie, absolutny komfort i elegancki design. Wymagający Klienci będą czerpać satysfakcję z bogatego wyposażenia i bezpieczeństwa jazdy. Genesis jest zapowiedzią tzw. Produkt Momentum 2017, który oznacza wprowadzenie przez Hyundaia 22 nowych modeli i wersji w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat, oraz wejście w nowe segmenty i zastosowanie innowacyjnych technologii – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Hyu 2