DRAG RACING: NOWY REKORD STASZEWSKIEGO

Na Węgierskim lotnisku w Kiskunlachaza odbyły się zawody w Drag Racingu. Znakomite przygotowanie nawierzchni i profesjonalna organizacja, sprawiły, że to właśnie to miejsce było idealne na zakończenie sezonu na ¼ mili dla Grzegorza Staszewskiego z Castrol EDGE Team.

Polski kierowca pobił swój rekord życiowy z czasem ET 8,09 sek. przy świetnym starcie 60ft 1,26 sek.

– Mieliśmy nieograniczoną liczbę przejazdów eliminacyjnych w czasie których testowaliśmy nastawy samochodu. Naszym głównym celem było pobicie naszego dotychczasowego rekordu, nie zależało nam na wygraniu tych zawodów. W eliminacjach mieliśmy najlepszy czas ze wszystkich zawodników, ale nie chodziło nam o kolejny puchar tylko o pojechanie życiówki z takim zamiarem tam jechaliśmy i cel nasz zrealizowaliśmy w stu procentach – mówi Grzegorz Staszewski, kierowca i konstruktor Corvette VTG 4×4.

Staszewski trzykrotnie pobił tego dnia swój życiowy rekord, więc zdecydowanie nie był to przypadek.

– Na tak dobrej trakcji trochę za słabo działała nasza procedura startu i auto pełną moc generowało z delikatnym opóźnieniem. Musimy trochę zmienić system startu, bo w, nim tkwi klucz do dalszej poprawy czasów, wiemy nad czym musimy popracować przez zimę – dodaje Bartek Trojanowski z ekipy VTG.

Zabrakło jedynie 0,09 sek. by w tym sezonie udało się Grzegorzowi Staszewskiemu z Castrol EDGE Team pojechać „siódemkę”, ale poprawa czasu o 0,41 sek. w stosunku do zeszłego sezonu jest również ogromnym sukcesem!

Tegoroczny sezon był bardzo udany dla zespołu VTG. Podczas zawodów Speed Days 2012 w Alkersleben Staszewski nie dał szans rywalom na dystansie ¼ mili, zdobywając tytuł King of Germany. Ekipa była także po raz pierwszy na torze Hockenheim, gdzie rozgrywane są zarówno wyścigi F1, jak i zawody Pucharu Europy FIA Dragsterów. W Polsce brała udział m.in. w imprezach Night Power i Inter Cars Motor Show.

Więcej informacji: corvette.vtg.pl