DRIFT: EEDC 2014 MA NOWEGO SPONSORA GŁÓWNEGO

Dr_2252

Prestigio, międzynarodowy producent urządzeń mobilnych, elektroniki użytkowej i akcesoriów ogłosił, że został partnerem generalnym Mistrzostw Driftingowych Europy Wschodniej (Eastern European Drift Championship).

W tym sezonie mistrzostwa będą nosić nazwę Prestigio EEDC 2014, a ich start zaplanowany jest na maj.


Zobacz także:
SPORT


– Podążając za wizją naszej marki, którą jest tworzenie i wspieranie Sztuki Nowych Technologii jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z EEDC. Kierowcy driftingowi są prawdziwymi mistrzami prędkości i technologii. Wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę są w stanie zapewnić wspaniałe widowisko pełne pasji i energii. Dzięki naszej nawigacji trasa będzie mniej niebezpieczna, ale wciąż szybka i widowiskowa. Mamy więc wiele wspólnego i spodziewamy się prawdziwie zapierającego dech w piersiach doświadczenia, związanego z Mistrzostwami w 2014 roku – powiedział Yuri Antoshkin, Dyrektor Generalny Prestigio w regionie EMEA.

Tegoroczna edycja EEDC zamierza wprowadzić specjalne techniczne urozmaicenie, które doda nowej jakości oglądaniu zawodów. Kamery zostaną ustawione w ten sposób, aby mierzyć prędkość kierowców, nie tylko przy starcie, ale także podczas przejazdu całej trasy.

Organizatorzy Prestigio EEDC 2014 zapewniają, że ten sezon będzie przełomem w historii tych mistrzostw.

– Mistrzostwa Driftingowe Europy Wschodniej rozwijają się bardzo szybko, więc jesteśmy dumni z tego, iż stanowimy najbardziej doświadczoną i otwartą ligę driftu. Prestigio, nasz partner generalny w 2014 roku, jest znanym producentem gadżetów i elektroniki. Daje nam to dodatkowe możliwości rozwoju i potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Naszym celem na ten rok jest zwiększenie wsparcia ze strony mediów, dzięki zapewnieniu wysokiej jakości streamingu ze wszystkich imprez, a także współpraca z mediami społecznościowymi, dalsze doskonalenie umiejętności driftingu naszych zawodników oraz czerpanie przyjemności z naszych szybkich bolidów! – podsumowuje Evgeny Nikitin, współzałożyciel formuły EEDC.

EEDC 2014 będzie również powrotem słynnego toru w czeskim Brnie oraz zapewni występ najlepszym drifterom takim jak: Gvido Elksnis, Kristaps Bluss, Alex Golovnaya i Paweł Trela. Ci uczestnicy zawsze gwarantują wysoki poziom zawodów, dlatego właśnie publiczność z przyjemnością ogląda ich w akcji.

Harmonogram Prestigio EEDC 2014 jest następujący:

Pula nagród dla każdej z edycji wynosi 3000 Euro (1500 € za pierwsze miejsce, 1000 € za drugie i 500 € za trzecie). Opłata wejściowa zamyka się w kwocie do 100 Euro. Zmianie uległ skład sędziowski, którego sędzią głównym w tej serii został wybrany Mantas Kuzmarskis. Co więcej, dla każdej imprezy, zostanie zapewniona profesjonalna transmisja streamingowa.

Od 2014, regulacje techniczne zostaną ujednolicone z zasadami ogólnymi. Pojazdy wyprodukowane przed 1 lutego 2014, zgodne z przepisami z roku 2013, są wciąż uprawnione do startów w Prestigio EEDC 2014, ale wszystkie pozostałe muszą być kompatybilne z nowymi wymaganiami.

Prestigio jest szybko rozwijającą się marką, obecną w ponad 75 krajach. W 2012 przychody grupy Asbis przekroczyły 1,7 miliarda USD.

O Mistrzostwach Driftingowych Europy Wschodniej

Mistrzostwa zostały założone w 2010 roku. W 2014 odbędzie się 6 rund, każda w innym europejskim państwie. Po kolei będzie to: Litwa, Białoruś, Łotwa, Węgry, Polska oraz Czechy.

Kalendarz 2014
– 3 maja: Ryga, tor wyścigowy Bikernieki;
– 1 czerwca: Mińsk, lotnisko Mińsk-1;
– 5 lipca : Kowno, tor wyścigowy Niemuno Ziedas;
– 22 i 23 sierpnia: Mariapocs, tor wyścigowy A.M.G. RabócsiRing;
– 6 września: Warszawa;
– 5 października: Brno Circuit.