DRIFT: GÓRSKA PRZGODA KUBY PRZYGOŃSKIEGO

KP_3298

Kuba Przygoński powraca na driftingowe trasy, gdzie zmierzy się z czołówką polskich zawodników oraz ponownie przetestuje możliwości swojej ponad tysiąckonnej Toyoty GT86. Już 17 i 18 sierpnia, na ulicznym torze wyścigów górskich Załuż / Wujskie, odbędzie się IV eliminacja Driftingowych Mistrzostw Polski.

Kuba, zajmujący obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej cyklu motocyklowych Mistrzostw Świata FIM rajdów terenowych cross-country, zaraz po powrocie z Rally dos Sertoes zamienił dwa kółka na cztery i rozpoczął intensywne przygotowania do kolejnego startu drifterskiego.


Zobacz także:
SPORT


– Przed nami wyjątkowe zawody, będziemy driftować po górskich drogach publicznych, a nie typowych torach wyścigowych. Trasa prowadzi pod górę, a ograniczać nas będą jedynie bandy, co z pewnością dostarczy nam dodatkowej dawki adrenaliny! Trzymam kciuki za pogodę, ponieważ ten niezależny od nas czynnik ma niestety czasem bardzo duży wpływ na ostateczne wyniki. Jestem po wielu treningach i nie zamierzam odpuszczać, tylko wspinać się po szczeblach rywalizacji aż do ścisłego finału. Jestem pewien, że ta runda będzie bardzo widowiskowa – skomentował Kuba Przygoński.

Dla Kuby górska eliminacja będzie trzecią z kalendarza Driftingowych Mistrzostw Polski, w której wystartuje. Przedsmak umiejętności zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski pokazał w czasie kwalifikacji w Płocku, kiedy w spektakularnym przejeździe uzyskał 99 punktów na 100 możliwych, deklasując tym samym konkurentów.

Zbliżające się zawody po raz pierwszy odbędą się na trasie wyścigów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w pobliżu Sanoka. Początkowo w planie całego cyklu była to piąta eliminacja, jednak poprzednia, lipcowa runda została odwołana.