DUBAJ 2013: RANGE ROVER – DEBIUT NOWEGO MODELU

Range_Rover 1_Long  (8)

Land Rover zwiększa atrakcyjność swojej gamy SUV-ów, wprowadzając do sprzedaży nowego Range Rovera o zwiększonym rozstawie osi i dodając ekskluzywną wersję wyposażenia – Range Rover Autobiography Black.

Zadebiutuje on na początku listopada na targach motoryzacyjnych (Dubai International Motor Show) w Dubaju. Pierwszy od 20 lat Range Rover w wersji przedłużonej zaspokoi potrzeby rosnącej grupy konsumentów, szukających pojazdu typu SUV, który stanowiłby alternatywę dla tradycyjnych limuzyn o zwiększonym rozstawie osi.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
DUBAJ 2013


Wnętrze zostało wykonane ręcznie z najwyższą starannością i dopasowane do potrzeb klienta poprzez subtelne, lecz widoczne dopracowanie szczegółów oraz wykończone skórami i materiałami o najwyższego gatunku. Pomysłowe rozplanowanie zwiększyło ilość miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy o 140 mm oraz kąt pochylenia oparcia do 17 stopni w opcji siedzeń Executive Class.

Range 2_Rover_Long 9)

Nowy Range Rover Autobiography Black

Obie wersje – normalna i przedłużona – imponują możliwościami terenowymi i właściwościami jezdnymi, a pierwsi klienci zapoznają się z nimi już wiosną 2014 r.

Premiera przedłużonej wersji Range Rovera odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Dubaju, Los Angeles (20 listopada) i w Guangzhou (21 listopada).

Dodatkowe 140 mm miejsca na nogi w drugim rzędzie foteli uzyskano dzięki wydłużeniu nadwozia przed tylną osią. Pomysłowy projekt zachowuje duży szklany dach i charakterystyczną sylwetkę Range Rovera, aby zapewnić natychmiastową rozpoznawalność nowości w gamie modelowej. W drugim rzędzie foteli dostępna jest zintegrowana kanapa lub indywidualne fotele Executive Class, których oparcia można odchylić aż o 17 stopni – o 8 stopni więcej niż w modelu o standardowym rozstawie osi.

Range 4_Rover_Long  (5)

Funkcja „Passenger Seat Away” pozwala przesunąć do przodu przedni fotel pasażera, by zapewnić dodatkową przestrzeń i komfort. Innymi udogodnieniami w wersji przedłużonej, dostępnymi w standardzie, są elektryczne regulowane rolety w bocznych drzwiach i panoramiczny dach, a także większa przestrzeń na osobiście przedmioty. Modele Range Rovera w wersji przedłużonej będą nosić charakterystyczny znak „L” umieszczony na elementach nadwozia za przednimi nadkolami.

Zwiększony rozstaw osi będzie oferowany w modelach Range Rover Vogue, Autobiography i Autobiography Black. Wersja Range Rover Hybrid będzie dostępna w dalszej części roku 2014.

Nowy poziom ekskluzywności

Na targach motoryzacyjnych w Dubaju 5-ego listopada Land Rover zaprezentuje swój jak dotąd najbardziej ekskluzywny pojazd – Range Rover Autobiography Black, dostępny w wersjach ze zwykłym i zwiększonym rozstawem osi. Nowy model został zaprojektowany i skonstruowany przez dział ETO (Engineered To Order) firmy Jaguar Land Rover, z myślą o zaoferowaniu niezrównanego połączenia własności terenowych, luksusu i stylizacji.

Range 5_Rover_Long (4)

Kilka zmian wprowadzonych w nadwoziu wersji nadaje jej szczególny, nieco odmienny charakter. W wyjątkowy sposób wykończono osłonę chłodnicy i boczne wloty powietrza oraz dodano łatwo rozpoznawalne znaczki pokryte czarnym lakierem i chromem. Charakterystyczne tylne lampy i dodatkowe wloty powietrza wraz z chromowanymi akcentami na pokrywie bagażnika dodają Range Roverowi jeszcze większej ekskluzywności.

Dwa nowe oryginalne wzory obręczy aluminiowych w wersji Autobiography Black poszerzają podstawową ofertę felg Range Rovera. Są to 7-ramienne, polerowane na wysoki połysk felgi o średnicy 21- i 22-cali.

Podróż pierwszą klasą

Range Rover Autobiography Black posiada wyjątkowy wzór tapicerki siedzeń w układzie foteli Executive Class. Pakiet ten oferuje dwa indywidualne, w pełni regulowane fotele oraz przeprojektowaną przedłużoną konsolę centralną — zapewniając wyjątkowy komfort i najwyższą funkcjonalność.

Range 6_Rover_Long (6)

Przeprojektowana specjalnie na potrzeby wersji Autobiography Black konsola centralna z tyłu obejmuje elektrycznie rozkładane, obite czarną skórą stoliki ze zintegrowanymi gniazdami USB i uchwytami na napoje. Chłodziarka oferuje dodatkowe miejsce na szklanki i butelki, a w wersji ze zwiększonym rozstawem osi, oferuje jeszcze więcej przestrzeni. Po wyjęciu schowka na słuchawki, dostępny otwór do przewożenia długich przedmiotów, zaś cała tylna konsola może być podświetlona zgodnie z ustawieniami nastrojowego oświetlenia pojazdu.

Skórzaną tapicerkę siedzeń uzupełnia funkcja masażu i możliwość regulacji przednich foteli w osiemnastu kierunkach. Pamięć ustawień foteli i klimatyzacja są dostępne dla wszystkich pasażerów. Zasiadający z tyłu korzystają z dodatkowego masażu lędźwiowej części pleców i elektrycznie pochylanych oparć siedzeń, zaś wersja przedłużona oferuje także podnóżki dla pasażerów zajmujących siedzenia skrajne.
Nastrojowe oświetlenie LED, które klient może dowolnie konfigurować pozwala mu określić nastrój wnętrza. Może to zrobić poprzez ustawienie intensywności oświetlenia bądź wybierając spośród 10 kolorów.

Range 7_Rover_Long (7)

Podświetlane są przede wszystkim klamki drzwi i schowki, a także linie wspaniałych, fornirowanych powierzchni konsoli centralnej. Oświetlenie przestrzeni na nogi można również zmienić z białego na wybrane indywidualnie.

Do najciekawszych detali możemy zaliczyć obitą skórą tylną półkę, dolne części słupków A, B i C oraz wykończone perforowaną skórą elementy w drzwiach. Skórą obszyto także oparcia foteli, otwór do przewożenia długich przedmiotów, tylną półkę i górną część słupka D. Nakładki progowe z napisem „Autobiography Black” są podświetlane, zaś element tylnej klapy wykonany ze szczotkowanej stali nierdzewnej stanowi uzupełnienie wykończenia w strefie załadunku bagażu.

Do modelu Range Rover Autobiography Black dostępne będą trzy ekskluzywne kombinacje kolorów wnętrza: Ebony/ Lunar, Espresso/ Tan i Dark Cherry/ Ivory, ostatnia z wyjątkowymi siedzeniami w dwóch odcieniach. W późniejszym okresie dołączą do nich Lunar/ Cirrus oraz jedyny w swoim rodzaju wzór siedzeń Poltrona Frau w kolorach Navy/ Ivory, pozwalając klientom jeszcze lepiej dopasować wnętrze wg swoich upodobań.

Range 3_Rover_Long (14)