DUNLOP 24H DUBAI 2014: GT3 POLAND TUŻ ZA PODIUM

GT3 Poland Dubai

Polacy z zespołu GT3-Poland, startujący w długodystansowym wyścigu Dunlop 24H Dubai 2014, zakończyli swoja rywalizację, świętując dotarcie na metę morderczego maratonu.

Mieszany zespół w składzie Steve Feige, Jarosław Budzyński, Rafał Mikrut, Grzegorz Moczulski i Bartosz Opioła zakończyli zawody na 4 miejscu w klasie A3T i na 41 miejscu w klasyfikacji generalnej.


Zobacz także:
SPORT
DUNLOP 24H DUBAI 2014


Pomimo kilku problemów z samochodem po kolizjach na torze, wymianie amortyzatora i tylnej belki, mechanikom udało się naprawić Volkswagena Golfa GTI, który szczęśliwie dotarł do mety.

W ciągu 24 godzin zawodnicy zmieniający się co 1 godzinę i 45 minut, przejechali 480 okrążeń toru Dubai Autodrome.

Zwycięzcami zawodów w klasyfikacji generalnej okazali się zawodnicy zespołu Stadler Motorsport w Porsche 997 GT3 R, na drugim miejscu znaleźli się kierowcy z Black Falcon 2 w Mercedesie SLS AMG GT3, a trzecie to mieszana niemiecko angielska ekipa Mercedesa SLS AMG GT3 – ALL-INCL.COM Munich Motorsport.

POWIEDZIELI

Bartosz Opioła: Cieszymy się wszyscy z ukończenia wyścigu ale mieliśmy duży apatyt na podium, ponieważ po kilku godzinach od startu prowadziliśmy w swojej klasie. Niestety tym razem zabrakło szczęścia i straciliśmy ponad godzinę na naprawę samochodu po kontaktach na torze z innymi zawodnikami. Teraz czas na odpoczynek po tak trudnym i wyczerpującym wyścigu.

Jarosław Budzyński: Wyścig udało się ukończyć, co już samo w sobie jest olbrzymim sukcesem. Duży żal z zajętego 4 miejsca, ponieważ były wszystkie możliwości zajęcia miejsca na pudle. Wspaniała atmosfera i organizacja. Olbrzymi wysiłek wielu ludzi. Mimo wszystko mam mały niesmak z niewykorzystanej szansy. Czas zacząć myśleć o nowym sezonie wyścigowym 2014. Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy nam kibicowali i mam nadzieję, że będziecie kontynuować doping naszego teamu w Porsche. Dziękuję również za wspaniale zorganizowanie ekipy Wieśka Lukasa. Gratuluję kolegom z Teamu Forch Racing, za zajęcie pierwszego miejsca w klasie oraz wszystkim kibicom za doping. Przyjemnością było pojechać wyścig z najlepszymi kierowcami świata.

Rafał Mikrut: Jesteśmy po wyścigu, najważniejsze, że udało się go ukończyć. Szkoda, że nie udało się zdobyć podium i zajęliśmy 4 miejsce. Byliśmy bardzo blisko zdobycia upragnionego pucharu, niestety mój kontakt na torze, a następnie Grześka spowodował, ze straciliśmy dużo czasu w boxie. Jednak mechanicy naprawili Golfa i mogliśmy dojechać do mety Dunlop Dubai 24H. To jest duży sukces. Teraz został nam odpoczynek po wyczerpującym całym wyjeździe i przygotowanie do sezonu Porsche 2014. Chciałem podziękować całemu zespołowi Lukas Motorsport za rewelacyjne przygotowanie samochodu, super obsługę i atmosferę podczas całego wyścigu. Gratulacje dla chłopaków z Forch Racing w klasie 997. Do zobaczenia na torach w tym sezonie.

Klasyfikacja klasy A3T
1. Racingdivas Team Schubert – BMW 320D
2. Motorsport services – Seat Leon Supercopa
3. Prefa Racing Team Austria – Seat Leon Supercopa
4. Forch Racing by Lukas Motorsport 2 – Feige: Budzyński, Mikrut, Moczulski, Opioła