DUNLOP 24H DUBAI 2014: PORSCHE 997 CUP POWALCZY

D 1_CCCE_3

Około 400 kierowców reprezentujących ponad 80 zespołów z 40 różnych krajów weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, który rozpocznie się już w najbliższy czwartek 9 stycznia od sesji kwalifikacyjnej.

Wśród nich jest ekipa Förch Racing by Lukas Motorsport, która wystawi specjalnie przygotowane do długodystansowych zawodów Porsche 997 Cup. Za sterami tego profesjonalnego samochodu zasiądą zawodnicy głównie znani z występów w ubiegłorocznej serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.


Zobacz także:
SPORT
DUNLOP 24H DUBAI 2014


W 24H Dubai wystartują: Christofer Ramirez, Andrzej Lewandowski oraz Stefan Biliński. Na pierwszej zmianie pojawi się startujący na co dzień w Porsche Supercup oraz Porsche Carrera Cup Deutschland Robert Lukas.

Rywalizacja w ekstremalnym wyścigu „Dunlop 24 Hours of Dubai” rozpocznie się w piątek. Dziewiąta edycja zawodów odbędzie się na nowoczesnym obiekcie Dubai Autodrome zlokalizowanym zaledwie kilkanaście kilometrów od ścisłego centrum miasta.

D 2_CCCE_2

Ekipa Förch Racing by Lukas Motorsport jest odpowiedzialna za organizację cieszącej się wielką popularnością w Europie Środkowo- Wschodniej wyścigowej serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Zespół dowodzony przez Wiesława Lukasa liczy na osiągnięcie dobrego wyniku. Ma pomóc w tym bardzo doświadczony Robert Lukas, który w niedzielę 5 stycznia świętował swoje 26 urodziny. Zespół liczy również na szybkie tempo, jakie zapowiadają aktualny mistrz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe Christofer Ramirez oraz kierowcy, który w sezonie 2013 zajęli w tej serii odpowiednio drugie i trzecie miejsce – Andrzej Lewandowski i Stefan Biliński.

Oprócz Förch Racing by Lukas Motorsport, aż 10 innych zespołów wystawi Porsche 997 Cup. Wśród nich są tak znane marki jak niemiecki Attempto Racing oraz Black Falcon.

D 3_CCCE_1