DUNLOP: LEPSZE OPONY W WALCE O TYTUŁY

BMW 1_Long Beach

Ogłoszenie list startowych wyścigów Le Mans oraz World Endurance Championship (WEC) oznacza dla Dunlopa początek walki o utrzymanie światowych i europejskich tytułów mistrzowskich w wyścigach na wytrzymałość.

W wyścigach serii WEC na oponach Dunlopa będzie startować co najmniej ośmiu z dwunastu konkurentów w klasie LMP2, zaś w wyścigu Le Mans – 13 z 22 rywalizujących w tej klasie. Ponadto cztery zespoły rezerwowe w klasie LMP2 również wybrały Dunlopa jako dostawcę opon.


Zobacz także:
OPONY
SPORT


W klasie prototypów (LMP2) zwycięstwa samochodów zespołu Starworks Motosport na oponach Dunlopa w wyścigach WEC 2012 oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans nie były przypadkowe. Rok wcześniej zespół Greaves Motosport, korzystający z ogumienia firmy, odniósł potrójne zwycięstwo w klasie LMP2: w Intercontinental Le Mans Cup (poprzedzającym WEC), w europejskiej serii Le Mans oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Opony Dunlop wystąpią również w kategorii GT – pojedzie na nich między innymi zwycięzca ubiegłorocznej europejskiej serii Le Mans w swojej klasie, JMW Ferrari w barwach Dunlopa.

W garażu numer 56, przypadającym pojazdom testującym pionierskie technologie, znajdzie się Green GT H2 – pierwszy prototypowy samochód wyścigowy z napędem elektryczno- hybrydowym. Partnerem Green GT jest Dunlop.

BMW 2_Sebring

Poza sezonem wyścigowym inżynierowie marki pracowali nad udoskonalaniem konstrukcji opon i składu mieszanki. W nadchodzących tygodniach odbędą się ich europejskie testy.

– Mistrzowie w sezonie 2012 wybierali opony Dunlop. Przez całą zimę ciężko pracowaliśmy, aby nasi partnerzy i klienci otrzymali to, co mamy najlepszego do zaoferowania jako pomoc w walce o kolejne tytuły w 2013 roku. Pracowaliśmy między innymi nad nową oponą, która rozgrzewa się tak szybko, jak opona miękka, ale wykazuje żywotność opony twardej. Poczyniliśmy duże postępy w zakresie trwałości i wytrzymałości, zachowując jednak spójność parametrów opony. Jest to dla nas kluczowy parametr – chcemy, by każdy kierowca miał poczucie pewności od pierwszego do ostatniego okrążenia. Jesteśmy przekonani, że ulepszenia pomogą zespołom utrzymać tytuły zdobyte na oponach Dunlop w ubiegłym roku. Rok 2013 to 125. rocznica powstania firmy Dunlop, dlatego jesteśmy zdeterminowani by było to dwanaście miesięcy największych sukcesów. Mamy na koncie więcej zwycięstw w Le Mans niż jakikolwiek inny producent opon począwszy od 1924 roku. Wybiegając w przyszłość, rozwijamy opony dla Green GT H2 – samochodu i technologii, które są częścią przyszłości sportu samochodowego i motoryzacji – powiedział James Bailey, dyrektor marketingu i komunikacji Dunlop Motosport w Europie.