DUNLOP: NOWA ZIMOWE OPONY RESPONSE 2

SP 1_Winter Response 2 _2

Nowa opona Dunlop Winter Response 2 jest przeznaczona do małych i kompaktowych samochodów. Oferuje świetne parametry hamowania i prowadzenia auta w warunkach zimowych.

W ramach europejskiego systemu etykietowania opon, obowiązującego od listopada ubiegłego roku, opony Winter Response 2 osiągnęły klasę B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.


Zobacz także:
OPONY


Winter Response 2 to następna generacja cieszącej się powodzeniem opony Winter Response i doskonałe uzupełnienie modelu SP Winter Sport 4D, a tym samym całej palety zimowych opon high- performance Dunlop. Opony Winter Response 2 zaprojektowano z uwzględnieniem ważnych szczególnie zimą parametrów, mających wpływ na bezpieczeństwo, takich jak hamowanie, skręcanie na śniegu i lodzie oraz jazda na mokrej nawierzchni.

Dzięki innowacyjnym technologiom osiągi te zostały udoskonalone w stosunku do poprzedniego modelu. Wśród nowych rozwiązań znalazły się elementy barkowe nachylone pod kątem 45 stopni, które zwiększają przyczepność podczas pokonywania zakrętów na śniegu i lodzie. Nowy profil z innowacyjną geometrią bloków bieżnika poprawia trakcję podczas przyspieszania i hamowania na drogach pokrytych śniegiem.

Natomiast zagęszczone lamele zwiększają powierzchnię „wgryzania się” opony w nawierzchnię, zapewniają stabilniejszą jazdę na mokrej drodze oraz gwarantują krótszą drogę hamowania i bardziej stabilne pokonywania zakrętów na śniegu. Winter Response 2 wyróżniają się również zwiększoną efektywnością paliwową.

Opona dostępna jest w 22 rozmiarach od 155/65 R14 do 195?65 R 15.

SP 2_Winter Response 2_3