DUNLOP: NOWE OPONY KLASY AA – CZTERY ROZMIARY

dunlop_spo1b

Marka Dunlop sprostała wyzwaniu, które postawiła sobie w 2012 roku: właśnie wprowadza na rynek cztery rozmiary opony Sport BluResponse w klasie AA.

Oceny AA na etykiecie to najwyższa klasyfikacja w europejskim systemie etykietowania ogumienia. Oznacza oponę, która osiąga klasę A zarówno pod względem efektywności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni.


Zobacz także:

OPONY


 

Jeszcze trzy lata temu był to tylko koncept, dziś kierowcy mogą zamontować ją w swoich autach.

– Tak jak kierowcy, którzy wybierają opony Dunlopa, żyją zgodnie z hasłem Forever Forward – Zawsze do przodu, tak i nasza firma stale dąży do rozwoju innowacji w branży oponiarskiej. Kiedy trzy lata temu po raz pierwszy opracowaliśmy koncepcyjne opony klasy AA, postawiliśmy sobie wyzwanie, że dostarczymy je konsumentom. Dziś z dumą wywiązujemy się z tego zobowiązania i wprowadzamy na rynek cztery opony o najwyższej ocenie na etykiecie – mówi Alexis Bortoluzzi, dyrektor marki i strategii w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

dunlop_spo2b

Opony zapewniają osiągi, których oczekują użytkownicy marki Dunlop, a także właściwości prowadzenia, z których słynie linia opon Sport BluResponse. Intensywne prace inżynierów pozwoliły na osiągnięcie lepszej przyczepności na mokrej nawierzchni i niższych oporów toczenia, dzięki czemu nowa opona uzyskała ocenę AA na etykiecie.

– Dunlop zaprezentował pierwsze, wtedy jeszcze koncepcyjne opony AA w 2012 roku, dokładnie pierwszego dnia okresu dobrowolnego wdrażania etykiet i do dziś stara się oferować opony o jak najwyższej klasyfikacji. Niemniej w dalszym ciągu apelujemy do Unii Europejskiej o skuteczniejsze egzekwowanie przyjętych standardów. Jesteśmy zdania, że aktualna klasyfikacja opon to doskonały sposób informowania konsumentów o ich zaletach. Warto jednak pamiętać, że etykieta obejmuje jedynie trzy kryteria, podczas gdy nasze zespoły badawczo- rozwojowe analizują ich ponad 50, aby zapewnić bezpieczeństwo, trwałość i wysoką jakość produktów dostarczanych na rynek – dodaje A. Bortoluzzi.

Opona Sport BluResponse klasy AA jest dostępna w następujących rozmiarach: 205/55 R16 94V XL, 205/55 R17 95V XL, 215/55 R16 97H XL i 225/60 R16 102W XL.