E-TRANSBUS: INNOWACJA NA RYNKU PRZEWOZU OSÓB

interurbino_12.8

Wykorzystywanie pustych przebiegów autobusów, możliwość znalezienia przewoźnika na transport osób w jedną stronę oraz szybka komunikacja miedzy pracownikami w branży przewozów turystycznych.

Te rozwiązania wprowadza dynamicznie rosnąca na polskim rynku Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus. To największy w Polsce serwis w branży przewozu osób który łączy Przewoźnika z klientem. Powstał w wyniku zapotrzebowania na specjalistyczny portal, który gromadziłby w jednym miejscu zarówno bazę danych przewoźników, jak i giełdę na której każdy, nawet osoba spoza branży może wynająć autokar, busa, autobus.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


– e-TransBus jest serwisem innowacyjnym pod wieloma względami. Dla przedsiębiorców jest miejscem, w którym mają szansę zaistnieć ze swoimi usługami, kierowcom ułatwia komunikację w branży, a osobom chcącym wynająć autobus na wycieczkę, podaje szeroki zakres przewoźników. Mogą oni wybrać najbardziej odpowiednią i sprofilowaną pod swoje zapotrzebowanie ofertę – mówi Waldemar Samsel, prezes Zarządu WZSAM S.A., właściciela Giełdy e-TransBus.

Serwis podzielony jest na kilka części. Indeks przedsiębiorców wyróżnia firmy turystyczne, transportowe oraz współpracujące z transportem osób. Sekcja umożliwia kontakt z wybranym przewoźnikiem w celu wynajmu autobusu oraz usług dodatkowych. Uzupełnieniem do tego jest spis autobusów turystycznych, który pozwala na dokładne rozeznanie się w producentach oraz specyfikacji autobusów tak, by dobrać dla siebie odpowiedni rocznik, model i wyposażenie. Jest to bardzo istotne przy planowaniu zorganizowanego wyjazdu, gdyż pozwala na dokładne zastanowienie i wybór zgodnie z oczekiwaniami. Dodatkowym ułatwieniem jest interaktywna mapa Polski, za pomocą której w szybki sposób można znaleźć interesującego nas przedsiębiorcę w konkretnym regionie, oraz zaplanować trasę przejazdu.

Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na skalę Polski i Europy. Oferuje obecnie dostęp do 1544 różnych autobusów. Wynająć autobus możemy za pomocą czterech różnych wyszukiwarek. Są one podzielone według schematu; wyszukiwarka wolnych autobusów, pustych przebiegów, postojów i serwisów autobusów. Taki system niesie ze sobą zwielokrotnione korzyści. Przewoźnik może zaoferować autobusy wykonujące puste przebiegi, znaleźć podwykonawcę na przewóz osób w jedną stronę oraz wystawić autobusy, które stoją w danej miejscowości bez jazd lokalnych.

Ponadto w serwisie istnieje możliwość negocjacji ceny przy wynajmie autokaru. Interesant może zaproponować swoją cenę, zweryfikować ją z ceną przewoźnika oraz ceną skalkulowaną przez system Giełdy. Finalnie istnieje możliwość zaakceptowania ceny podanej przez przewoźnika, swojej lub tej skalkulowanej. Jest to rewolucyjna funkcja, która czyni e-TransBus bardziej przystępnym dla użytkowników.

Giełda ma na celu stworzenie systemu wsparcia transportu osób, który zintegruje w pierwszej kolejności transport autobusowy w Polsce, a następnie w Europie. Dodatkowo za jej pomocą przewoźnicy maja szansę na zwiększenie swoich przychodów. Ponadto serwis ma szansę ułatwić pracę firmom transportowym i turystycznym, poprzez skrócenie czasu operacji oraz zwiększenie stopnia wykorzystania pojazdów.

e-TransBus posiada w swojej ofercie także bazę serwisową. Gromadzi ona dane kontaktowe ponad 30 kategorii serwisów autobusowych z całej Polski, świadczących usługi naprawy, konserwacji oraz odholowywania pojazdów. Serwisy są podzielone z wyszczególnieniem usług w zakresie; tachografów, elektroniki, pneumatyki, naprawy felg, lakiernictwa oraz innych najdrobniejszych elementów mechaniki pojazdu. Baza obsługi technicznej posiada oddzielny spis Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów i będzie sukcesywnie rozbudowywana na wszystkie kraje europejskie.

Uzupełnieniem do oferowanych przez e-TransBus usług jest baza ogłoszeń dla kierowców i przedsiębiorców, w której będą mogli zamieszczać ogłoszenia o pracy dla kierowców i przewoźników oraz sprzedaży autobusów. Ponadto będą na niej zamieszczane informacje o bieżących szkoleniach dla pracowników branży przewozów turystycznych.