ECO FLEET MANAGER 2013: POZNALIŚMY NAJLEPSZYCH

Fl 1_0118a

Zwycięzcą IV Ogólnopolskiego Konkursu ECO Fleet Manager 2013, który odbył się na terenie autodromu Automobilklubu Polski Warszawa – Bemowo, został Grzegorz Chlebowski z firmy Eveline Cosmietics.

Konkurs organizowany jest przez firmę General Motors Poland, dystrybutora samochodów marki Opel, Ekoflota.pl, Akademię Jazdy Opela – Mariusza Stuszewskiego i magazyn branżowy „Fleet”.


Zobacz także:
ECO


Tegoroczny finał należał niewątpliwie do najbardziej zaciętych z dotychczasowych. Wynikało to z przyjętego w tym roku po raz pierwszy regulaminu, który zakładał, że finalistom sumują się punkty zdobyte w pierwszym etapie, a także podczas półfinału. Z takim dorobkiem 16 zawodników weszło do finałowej rozgrywki. Tutaj czekały na nich cztery oceniane konkurencje.

Jedna, teoretyczna, którą przeprowadził Waldemar Chromiński, polegała na tym, że finaliści oglądali film nagrany z wnętrza pojazdu i musieli znaleźć jak najwięcej wykroczeń w ruchu drogowym. Trzy pozostałe konkurencje były już praktyczne. Jazda po okręgu poślizgowym, po płycie poślizgowej, a także dziesięć pętli pokonywanych identycznymi Oplami Adam. W ostatniej próbie za pomocą telemetrii mierzone było spalanie. To właśnie ta próba okazała się kluczowa dla łącznych wyników finału.

Przez rok tytuł ECO Fleet Managera 2013 będzie dzierżył Grzegorz Chlebowski. Drugie miejsce zajął, ustępując o punkt, Tomasz Bera z BP Europa SE, trzecie natomiast Jan Paweł Rościszewski z firmy Ipsen Logistics.

Nagrodami, ufundowanymi przez polski oddział Opla dla tegorocznych zwycięzców są: samochody testowe na miesiąc, odpowiednio trzy, dwa i jeden dzień szkoleniowy w Akademii Jazdy Opla, a także weekendowy pobyt dla dwóch osób w centrum SPA.

Fl 2_0133