ENDUROCROSS: BŁAŻUSIAK STRACIŁ TYTUŁ – JEST WICEMISTRZEM

Tadek Blaz1fi

Motocyklista Orlen Team – Tadek Błażusiak – wygrał ostatni wyścig tegorocznego sezonu AMA EnduroCross rozegrany w Citizens Business Bank Arena, w Ontario, w Kalifornii.

Polak wywalczył wicemistrzostwo! To kolejne – po pięciu mistrzowskich tytułach – trofeum, które zdobył polski zawodnik.

Polska przystąpił do ostatniej rundy wyjątkowo zmotywowany. Tadek zwyciężył w wyścigu kwalifikacyjnym zdobywając bonusowy punkt, a następnie prowadził od samego startu aż do finiszu w finale głównym. Do 13-go okrążenia na jego tylne koło naciskał Colton Heeker, który również miał wyjątkowy apetyt i szanse na wicemistrzostwo. Od układu pomiędzy tymi dwoma zawodnikami zależało, kto po nie sięgnie.

Taddy jednak znakomicie kontrolował tempo, a na dwa okrążenia przed końcem Haakera przeszedł również Cody Webb i w takim układzie zakończył się wyścig. Błażusiak tym samym zwiększył swą liczbę zwycięstw w sezonie do trzech.

Szansa Polaka na rewanż już za dwa tygodnie na rodzimej ziemi. 6 grudnia startuje sezon Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, a pierwsze zawody będą gościły w trójmiejskiej ERGO Arenie. Zarówno Błażusiak jak i Webb potwierdzili swój udział.

Na koniec sezonu Amerykanie ogłosili kalendarz startów na kolejny rok. W planach jest aż 11 wyścigów, które ruszają już w marcu. Nowością będą eliminacje w Phoenix oraz Daytonie.