ENERGETAB 2012: MERCEDES WŚRÓD WYSTAWCÓW

Dedykowane dla branży energetycznej pojazdy Mercedes-Benz można właśnie podziwiać w Bielsku- Białej. Firma prezentuje swoje produkty podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetycznych Energetab.

Sektor energetyczny jest dla Mercedes-Benz ważnym obszarem działalności. To w tej branży jest okazja do dobrego wykorzystania samochodów specjalnych z gwiazdą, przystosowanych do ciężkich warunków związanych z budowaniem instalacji w trudnym, nieraz niemal niedostępnym terenie wraz z wykorzystywaniem skomplikowanych wysięgników.

Na stanowisku Mercedes-Benz Polska eksponowane będzie 5 następujących modeli:
– Unimog U5000 z żurawiem;
– Zetros 1833A z żurawiem;
– Canter 4×4 z wywrotką trójstronną;
– Sprinter 316 4×4 z zabudową warsztatową;
– Sprinter 516 4×4 z podwójną kabiną i wywrotką.

Targi są kontynuacją ofensywy energetyczną firmy, która już wiosną przeprowadziła w całej Polsce serię prezentacji swoich samochodów. Klienci mieli okazję wypróbować Zetrosy, Unimogi, a także Cantery i Sprintery w wersjach terenowych w najcięższych warunkach. Pojazdy pokonywały ostre piaszczyste wzniesienia, gwałtowne spadki, nierówności oraz przeszkody wodne.

Na ich dobre przystosowanie do potrzeb branży ma też wpływ stała współpraca z firmami zabudowującymi, odpowiednio dobierającymi urządzenia niezbędne w energetyce, do potencjału samochodów.