EXTREME E: CUPRA JEDZIE PO ZWYCIĘSTWO!

Po rywalizacji w Arabii Saudyjskiej, Senegalu i na Grenlandii, Extreme E zmienia kontynent i kieruje się na włoską Sardynię.

Island X Prix to czwarta runda inauguracyjnego sezonu. Celem zespołu ABT CUPRA XE jest dotarcie do finału zawodów i zdobycie pierwszego trofeum w sezonie.


Zobacz także:

ECO

SPORT


 

Podczas ostatnich zawodów na Grenlandii, Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt zaprezentowali fantastyczne tempo, ustanawiając drugi czas w kwalifikacjach i docierając do półfinału w ostatecznej rywalizacji.

Poprawiamy każdy najmniejszy szczegół w samochodzie i w strategii. Teraz nadszedł czas, abyśmy otrzymali naszą nagrodę – mówi Kleinschmidt, która szybko zaadaptowała się do samochodu e-CUPRA ABT XE1, elektrycznego SUV-a o mocy 400 kW (550 KM). W najbliższy weekend zwyciężczyni Dakaru 2001 będzie ścigała się nim po raz trzeci.

Jej kolega z zespołu, Ekström, w miniony weekend razem z CUPRĄ został mistrzem PURE ETCR, pierwszych mistrzostw elektrycznych samochodów turystycznych.

Chociaż samochody są inne, udział w różnych mistrzostwach pomógł mi przygotować się do wyścigu tutaj. Jesteśmy gotowi do walki o trofeum. Nasz samochód jest szybki, Jutta i ja dobrze się bawimy, ścigając się razem, a zespół nie może być bardziej zaangażowany. Stawką są jeszcze dwa zwycięstwa i będziemy o nie walczyć – mówi Mattias Ekström.

Zespół ABT CUPRA XE zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Extreme E, od trzeciego miejsca dzielą go tylko 22 punkty. Biorąc pod uwagę równy poziom rywalizacji, dobry wynik podczas zawodów na Sardynii pozwoliłby im zbliżyć się do podium w klasyfikacji generalnej.

Dziedzictwo Extreme E na Sardynii

Czwarta runda zawodów Island X Prix odbędzie się w Capo Teulada, na południowy zachód od Sardynii, w regionie Sulcis-Iglesiente. Rywalizacja odbędzie się na terenie poligonu armii włoskiej, gdzie zawodnicy zmierzą się z trudniejszymi warunkami. Prawdziwym wyzwaniem będzie dużo twardsza nawierzchnia i skały.

Extreme E w Capo Teulada to dzwonek alarmowy dotyczący globalnego ocieplenia, które powoduje fale upałów i pożary lasów w różnych częściach świata. Organizatorzy będą współpracować z lokalnymi organizacjami, wspierając inicjatywy mające na celu odzyskiwanie lasów w prowincji Oristano i innych obszarach, które w ostatnim czasie padły ofiarą pożarów. Działania będą się też skupiać na ochronie Posidonia Oceanica, zagrożonego gatunku rośliny występującej w Morzu Śródziemnym.