FEDEX EXPRESS: REKORD ZOSTANIE POBITY

Spółka FedEx Express przygotowuje się na dzień, w którym będzie mieć do czynienia z największą liczbą zleceń w całej swojej dotychczasowej historii.

W poniedziałek 10 grudnia globalne sieci FedEx Corporation mają obsłużyć 19 milionów przesyłek — czyli dwa razy tyle co przeciętnie w ciągu jednego dnia. Oznacza to, że zostanie pobity ubiegłoroczny rekord 17,2 miliona przesyłek.

W okresie przedświątecznym firmy kurierskie takie jak FedEx otrzymują zazwyczaj najwięcej zleceń. Według prognoz w okresie pomiędzy ostatnim tygodniem listopada, a Bożym Narodzeniem FedEx obsłuży ponad 280 milionów przesyłek na całym świecie (w 2011 r. było to 260 milionów).

Wzrost liczby zleceń wynika z rosnącej popularności zakupów przez Internet i związanych z tym przesyłek. Według raportów Europejskiego Stowarzyszenia Handlu Wielokanałowego i Online (EMOTA), w samej tylko Europie w 2012 r. przychody z handlu elektronicznego wzrosły o 20 procent do ponad 300 mld EUR. Oznacza to, że Europa jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla globalnego handlu elektronicznego.