FIAT: DUCATO NA PODIUM RAPORTU NIEZAWODNOŚCI DEKRA

Fiat Ducato, to świetnie sprzedający się – od 2007 roku – samochód dostawczy w Polsce. Potwierdzeniem tego są wyniki najnowszego raportu niezawodności, opracowanego przez niemieckie Stowarzyszenie DEKRA. Wysoka jakość pozwoliła temu modelowi kolejny już rok z rzędu „wjechać” na podium zestawienia najmniej awaryjnych aut wielozadaniowych.

Niemieckie Stowarzyszenie Rzeczoznawców co roku przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Opiera się on na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach.

W raporcie opublikowanym na 2012 rok w kategorii samochody użytkowe, Fiat Ducato uplasował się podium w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów , zdobywając trzecie miejsce.

– Fiat Ducato, jest niezmiennie od 5 lat najlepiej sprzedający się samochodem dostawczym w Polsce. W 2011 roku dealerzy Fiat Professional sprzedali 4 327 sztuk tego modelu. Przemyślana oferta pozwala nam kolejny już rok z rzędu być liderem na polskim rynku samochodów użytkowych z 22% udziałem wg systemu rejestracji. Co istotne, zaufanie, jakim przedsiębiorcy i właściciele firm obdarzają auta użytkowe oferowane przez Fiat Professional znajduje również potwierdzenie w badaniach niezależnych ekspertów. Świetna ocena w raporcie DEKRA jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość, nie tylko Ducato, ale również całej oferty modeli Fiat Professional – mówi Piotr Kolejwa, Brand Manager marki Fiat Professional na rynku polskim.

Krótka charakterystyka modelu Fiat Ducato:

Biorąc pod uwagę różne kombinacje nadwozia- silnika- rozstawu osi, potencjalny nabywca ma możliwość wyboru z około 2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdów do adaptacji i zabudowy. Gama furgonów oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17 m3, które w połączeniu z niskim zużyciem paliwa, pozwalają uzyskać wysoki wskaźnik wydajności. Silniki spełniające wymogi Euro 5 pozwalają ograniczyć zużycie paliwa aż o 15 proc. (w stosunku do Euro 4) oraz wydłużyć okres między przeglądami aż do 48 000 km.