FIAT I MAZDA PODPISAŁY UMOWĘ O PRODUKCJI

Mazda_1_MX-51_jpg72

W ślad za wspólnym porozumieniem z 23 maja 2012 roku, Mazda Motor Corporation (Mazda) i Fiat Group Automobiles S.p.A. (Fiat) ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, w oparciu o którą Mazda będzie produkować dla Alfy Romeo nowego dwuosobowego, sportowego spidera.

Samochód będzie produkowany od 2015 roku w zakładzie Mazdy w Hiroshimie w Japonii.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowy spider Alfy Romeo zostanie opracowany i rozwinięty dla globalnego rynku na bazie konstrukcji kolejnej generacji modelu MX-5. W oparciu o umowę, Mazda i Fiat skonstruują dwa samochody z napędem na tylne koła, o wyrazistym designie rozpoznawalnym dla każdej z tych marek. Każdy z dwóch wariantów Alfy Romeo i Mazdy będzie napędzany silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

W przypadku Mazdy, umowa ta daje szansę poprawy efektywności w zakresie rozwoju i produkcji oraz ożywienia segmentu samochodów typu spider na całym świecie. W przypadku Fiata, umowa ta pozwala na nowoczesną i technologicznie zaawansowaną interpretację klasycznej wersji spider Alfy Romeo, przyczyniając się do osiągnięcia celów marki wyznaczonych do 2016 roku.