FIAT: KANDYDATKI MISS ITALIA W PANDACH

Fiat i Miss Italia podały informację o współpracy podczas edycji 2012 konkursu, który zakończy się 10 września w Montecatini Terme. W ramach sponsorowania konkursu Miss Italia przewidziana jest również nagroda dla laureatki nowego tytułu „Miss Uśmiechu Fiat”, a flota samochodów złożona z nowych Fiatów Panda będzie towarzyszyła kandydatkom do tytułu miss podczas całego konkursu.

Nowy Fiat Panda, zaprezentowany pod koniec roku 2011, to efekt konsekwentnego rozwijania modelu, który od 31 lat swojej historii został sprzedany w ilości ponad 6,4 milionów egzemplarzy.

Fiat, sponsorując imprezę wraca do tradycji z lat 60., kiedy samochody Fiata przez następne dziesięciolecie były używane i eksponowane podczas konkursu Miss Italia. Kandydatki do tytułu miss w strojach ludowych, prezentowały się przed tłumem zebranym w Salsomaggiore za kierownicą modeli Fiat “124”, “125”, “128” (samochód roku 1970) lub Fiat “850 spider”, towarzysząc w ten sposób marce Fiat w poszczególnych, ważnych latach jej rozwoju. Czarno-białe fotografie z tamtych lat są jeszcze dzisiaj świadectwem związku potęgi industrialnego postępu z młodzieńczą finezją kobiecego piękna.

W edycji 2012 przewidziany jest również tytuł „Miss Uśmiechu Fiat“, który łączy markę Fiat z konkursem z roku 1939, w którym zwyciężyła mieszkanka Turynu, Isabella Verney.

– To tytuł, który przez całe dziesięciolecia zawsze był cenny, aktualny i modny. Ponieważ jest symbolem, prawdziwą siłą kobiecej urody. Cieszę się, że znowu powrócił na scenę». A zatem tytuł „Miss Uśmiechu” stanowi doskonały mariaż z historią i tożsamością narodową włoskiego producenta samochodów – wyjaśnia I. Verney.

Giulia Gambin, będąca „Twarzą” tego „połączenia” uczęszcza do piątej klasy liceum handlowego i marzy o studiowaniu na wydziale prawa międzynarodowego. Twarz Giulii pojawi się na plakatach i afiszach, które w miesiącach letnich będą reklamować 19 finałów regionalnych, z których wyłonionych zostanie 19 „Miss Uśmiechu Fiat”.

Cel: Montecatini, gdzie od 22 do 25 sierpnia b.r. odbędą się półfinały, w których wezmą udział łącznie 223 kandydatki, walczące o wejście do finału konkursu o tytuł Miss Italia, który będzie transmitowany przez telewizję Raiuno 9 i 10 września br. z włoskiego kurortu Montecatini-Terme.