FIAT: KONKURS TWO OF A KIND ZAKOŃCZONY

Fi 1_04

W siedzibie Royal College of Art w Londynie – pierwszej europejskiej uczelni, biorącej udział w „Fiat Likes U” – odbyło się zakończenie projektu „Fiat Two of a Kind”, cyklu szkoleniowego.

Od października do grudnia 2013, wzięło w nim udział 51 studentów tej prestiżowej uczelni, wyobrażając sobie możliwe ewolucje modeli 500 i Panda do roku 2020.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Te dwa modele stanowią kwintesencję stylu Fiata w różnych odmianach, dokładnie tak, jak mówi tytuł „dwie strony medalu”: w istocie, Panda jest doskonałą „syntezą funkcjonalności”, a 500 to bez wątpienia „czyste emocje”.

Fi 2_05

Projekt wymagał od kandydatów na stylistów zaprojektowania nowych rozwiązań, zarówno jeżeli chodzi o wnętrze, jak i nadwozie, opartych na innowacyjnych pomysłach – takich jak: interaktywność, cyfrowe interfejsy, zrównoważony rozwój i „globalny urok” – możliwych do zastosowania w modelach 500 i Panda. Wszystko to, biorąc pod uwagę różne rynki sprzedaży i zachowując wyróżniające cechy, charakterystyczne dla marki Fiat.

Łącznie 10 studentów wygrało pobyt w Turynie, na koszt Grupy Fiat, podczas którego studenci będą mogli zwiedzić Centrum Stylu Fiata i uczestniczyć przez cztery dni w uruchomieniu realizacji modeli z gliny. Przygotowane w ten sposób modele zostaną następnie przewiezione do Royal College of Art w Londynie na obronę pracy magisterskiej w roku 2014.

Dodatkowo, 10 zwycięzców będzie mogło uczestniczyć w stażach w Turynie.

Do oceny projektów przyjęto kilka kryteriów, takich jak: ocena stylu, funkcjonalność, innowacja, oryginalność, zgodność z wymogami lokalnego rynku, produktem, użytkownikiem, komunikacja i jakość prezentacji.

Fi 3_03

Dla tych, którzy pragną odgrywać główną rolę w świecie stylistyki samochodowej, angielska edycja „Fiat Two of a Kind”, stanowiła również wyjątkowy cykl wykładów dla studentów, pozwalający poznać z bliska Centrum Stylistyczne Fiata. Studenci uczestniczyli również w spotkaniu z Marco Tencone (Head of Maserati, Lancia and Alfa Romeo Design), który szczegółowo przedstawił typowe formy włoskiego stylu.

Dodatkowo, studenci tej prestiżowej londyńskiej uczelni mogli przetestować całą gamę samochodów Grupy Fiat w ramach innowacyjnej inicjatywy pod nazwą „Fiat Likes U”. To projekt promujący zrównoważoną mobilność z bezpłatną usługą wspólnego użytkowania (car sharing) modeli Panda i 500. W ramach projektu oferowane są płatne staże w firmie i możliwość współpracy z Ambasadorami Fiata. Inicjatywa odniosła tak ogromny sukces w Royal College of Art, że Fiat Group Automobiles UK zdecydował kontynuować projekt w nowym roku.

Fi 4_06