FIAT: PANDA 4×4 ANTARTICA WYRUSZYŁA DO SOCZI

Fia 1_02

Inicjatywa „Panda to Sochi” powstała ze współpracy pomiędzy marką Fiat a wydawnictwem Vice Media, które kierowane jest do młodych mieszkańców miast, miłośników nowych trendów w dziedzinie mody, sportu i muzyki.

Na tę konkretną grupę docelową ukierunkowane są również inne prestiżowe marki zaangażowane w projekt: Nokia, Nitro Snowboards i Beats by Dr.Dre. Na ceremonii inauguracji projektu obecni byli członkowie Fiat Freestyle Team: Stefano Munari – gwiazda włoskiego snowboardu, Stefan Lantschner – utalentowany rider BMX z Górnej Adygi oraz Markus Keller – słynny rider z zespołu Nitro.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


To właśnie Keller podczas podróży zamieniać się będzie z Dmitrijem Sartorem. Wraz z nimi podróżować będzie redaktorka Vice Media, Gersin Livia Paya, kompletując w ten sposób ekipę podążającą w stronę Casa Italia w rosyjskiej Soczi. Za pośrednictwem Nokii 1520 z super czułym ekranem full HD 6 cali Gersin opowiadać będzie w mediach społecznościowych o wyprawie, dzieląc się zdjęciami i filmami nakręconymi kamerą Pureview 20 MP, natomiast mapy HERE poprowadzą zespół do miejsca przeznaczenia.

Podczas podróży do Soczi, kolejne etapy wyprawy kończyć się będą w 16 różnych miejscowościach europejskich, z których niektóre są mało znane, a celem tego będzie uchwycenie najciekawszych aspektów odwiedzanych lokalnych kultur. Poza tym, zespół wyjątkowych fotografów i kamerzystów będzie uwieczniał sztuczki i ewolucje wykonywane przez załogę w charakterystycznych miejscach, takich jak zamek Drakuli w Transylwanii czy Schody Potiomkinowskie na Ukrainie lub w innych pięknych widokowo obszarach, takich jak Mont Blanc czy Jezioro Genewskie.

Fia 2_01

Poza tym, młodzi ludzie będą mieli również okazję poznać i przeprowadzić wywiad ze sportowcami trendsetterami odwiedzonych miast. Wszystko to można będzie zobaczyć na stronie www.fiatfreestyleteam.com i na oficjalnych kanałach Fiata, Freestyle Team i Nokia na Facebooku i Youtube’ie.

Projekt „Panda to Sochi” potwierdza po raz kolejny zaangażowanie Fiata w świat sportów ekstremalnych, o czym świadczy Fiat Freestyle Team.

„Bohater” przygody z Turynu do Soczi, Fiat Panda 4×4 Antartica, jest wyposażony w silnik TwinAir Turbo 0.9 benzyna o mocy 85 KM i jego znakiem rozpoznawczym jest dwukolorowe nadwozie – białe z czarnym dachem – oraz elementy, które nadają charakteru temu samochodowi 4×4: aluminiowe felgi 15 cali, szare, diamentowane piasty z pomarańczowymi kołpakami, światła przeciwmgielne, przyciemniane szyby – boczne i tylna, obudowy lusterek polakierowane na pomarańczowo oraz specjalny znaczek umieszczony na słupku środkowym.

Wewnątrz na pierwszy plan wysuwa się szaro-pomarańczowe połączenie barw tapicerki, wykonanej z tkaniny i eko-skóry

Sprzedawany w Europie Fiat Panda 4×4 Antartica, jest dostępny tylko i wyłącznie z silnikiem turbodiesel 1.3 Multijet II o mocy 75 KM z systemem Start&Stop i w wyposażeniu standardowym posiada tylne czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację oraz system Blue&Me z przyciskami na kierownicy.

Fia 3_03