FORD: FIESTA PO RAZ TRZECI LIDEREM SEGMENTU W EUROPIE

Ford Fiesta No.1 in Europe For 3 Years Running

W ubiegłym roku Ford Fiesta ponownie wywalczył pozycję najlepiej sprzedającego się modelu w Europie. W 2014 roku firma Ford dostarczyła europejskim klientom 308 99* egzemplarzy tego modelu.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy to model ten jest najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jedną z najpopularniejszych wersji pozostaje Ford Fiesta z silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra, który został trzykrotnie z rzędu nagrodzony tytułem „International Engine of the Year” (Międzynarodowy Silnik Roku).

– Ford Fiesta zyskał dużą popularność wśród klientów dzięki nowoczesnej stylistyce i zaawansowanym technologiom, natomiast model ten wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą wyjątkowych odmian, jak chociażby wersji Ford Fiesta Red Edition i Ford Fiesta Black Edition wyposażonych w 140-konną odmianę silnika 1,0 litra EcoBoost. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na Forda Fiestę musieliśmy zwiększyć produkcję tego modelu w naszej fabryce w Kolonii w Niemczech – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

W lutym tego roku fabryka w Kolonii zwiększy produkcję Forda Fiesty o 300 egzemplarzy dziennie do poziomu 1 850 sztuk – w styczniu i lutym zaplanowano sześć dodatkowych zmian w weekendy.