FORD: KA CONCEPT – NA DROGACH ZA KILKA LAT

Ka 1_1

Ford zaprezentował model Ford Ka Concept – wizję niewielkiego, praktycznego samochodu przeznaczonego do sprzedaży na rynkach całego świata, oferującego zaawansowane technologie i przemyślane rozwiązania stylistyczne w przystępnej cenie.

Ford Ka Concept komunikuje wydajność i precyzję. Eleganckie, wydłużone reflektory wraz z długim, pochylonym przednim pasem uzupełnionym falistymi liniami tworzą wrażenie ruchu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pięciodrzwiowy koncept został odsłonięty w Europie przez Stephena Odella, wiceprezesa Ford of Europe, Middle East and Africa.

Ka 3_05

Ford sprzedał ponad 1,8 miliona Fordów Ka od czasu debiutu tego modelu w 1996 roku. Firma szacuje jednocześnie, iż światowy rynek niewielkich samochodów wzrośnie o 35 procent z 4 milionów egzemplarzy w 2012 roku do 6,2 miliona egzemplarzy w roku 2017.

Forda Ka Concept oferuje miejsce dla pięciorga pasażerów oraz technologie zazwyczaj spotykane w autach wyższej klasy. MyFord Dock pozwala przechowywać, przymocowywać i ładować urządzenia mobilne, takie jak telefony czy nawigacje satelitarne. Z kolei samochodowy system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz funkcją AppLink umożliwia użytkownikom aktywowanie aplikacji, odtwarzanie muzyki i wykonywanie połączeń telefonicznych bez konieczności odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi.

Ka Concept

– Konstrukcja Forda Ka Concept bazuje na doświadczeniu firmy w projektowaniu niewielkich samochodów, a jego stylistyka i zaawansowane technologie znajdujące się w wyposażeniu spełnią obecne i przyszłe wymagania klientów z całego świata. Nabywcy oczekują pełnej integracji mobilnych urządzeń z systemem pokładowym auta, aby móc używać urządzeń tego typu w domu, w samochodzie, a następnie w pracy. Przystępny cenowo Ford Ka Concept zaoferuje im taką możliwość – powiedział Odell.

Produkcyjna wersja Ford Ka Concept pojawi się w europejskich salonach sprzedaży Forda za kilka lat.

Ka 4_4