FORD: W KOLONII RUSZYŁA PRODUKCJA NOWEGO, ELEKTRYCZNEGO EXPLORERA

Ford rozpoczął masową produkcję nowego, w pełni elektrycznego Explorera w swoim pierwszym europejskim zakładzie montażu pojazdów elektrycznych.

Ford zainwestował wcześniej 2 miliardy dolarów, przekształcając historyczne obiekty w fabrykę przyszłości.


Zobacz relacje:

NISSAN: NOWY QASHQAI NIEBAWEM TRAFI DO SALONÓW W CAŁEJ EUROPIE
 

ROZMAITOŚCI


 

Elektryczny Ford Explorer jest pierwszym pojazdem, który zjechał z linii produkcyjnej w Centrum Pojazdów Elektrycznych Forda w Kolonii. To kamień milowy na drodze do produkcji nowej generacji elektrycznych samochodów osobowych dla klientów z naszego regionu. Kolejny model elektryczny, nowy sportowy crossover, zostanie zaprezentowany wkrótce, a jego produkcja w Kolonii rozpocznie się pod koniec roku.

Nowy, w pełni elektryczny Explorer łączy niemiecką inżynierię, amerykański styl i bogate wyposażenie standardowe, w tym elektryczne układy napędowe, zapewniające zerową emisję spalin i zasięg do 600 km na jednym ładowaniu.

Przekształcenie założonej przez Forda w 1930 roku fabryki w Kolonii w najnowocześniejszy zakład produkcji pojazdów elektrycznych jest czymś niesamowitym. Rozpoczęcie masowej produkcji pojazdów elektrycznych i nowego w pełni elektrycznego Explorera, oznacza początek nowej ery dla Forda w Europie – powiedział Kieran Cahill, wiceprezes ds. produkcji Forda w Europie i w Grupie Rynków Międzynarodowych.

Fabryka przyszłości

Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii jest wyposażone w nowatorskie rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i setki najnowocześniejszych robotów, które pomogą wytwarzać i dostarczać klientom z naszego regionu pojazdy elektryczne nowej generacji o najwyższej jakości. „Cyfrowy bliźniak” zakładów monitoruje i pomaga sprostać bezprecedensowym kryteriom oceny operatorom linii montażowych.

Centrum pojazdów elektrycznych w Kolonii jest wspierane przez samouczące się maszyny i ponad 600 nowych robotów, które wykonują zadania spawania, cięcia, odpylania, malowania i łączenia elementów, w złożonym układzie choreograficznym, który gwarantuje najwyższą precyzję, efektywność i jakość.

Nowe centrum sterowania monitoruje w czasie rzeczywistym cały proces montażu – śledząc na każdym stanowisku pracy stan ilościowy każdej z wykorzystanych części, co do jednej nakrętki. „Cyfrowy bliźniak” zakładu produkcyjnego wizualizowany jest na gigantycznym ekranie dotykowym wyświetlającym wszystkie stacje robocze wraz z informacjami na temat narzędzi, dostaw materiałów, bezpieczeństwa pracy itp. Pracownicy na linii dzielą się za pośrednictwem małych ekranów dotykowych dalszymi informacjami na temat sytuacji w ich sektorach pracy.

Monitorując i poddając kontroli każdy krok procesu produkcyjnego, Ford zaoferuje swoim klientom bezprecedensowy poziom jakości – powiedział Rene Wolf, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Ford-Werke GmbH.

Bardziej zrównoważona produkcja

Centrum pojazdów elektrycznych w Kolonii jest jednym z najbardziej efektywnych zakładów montażowych Forda na świecie, dzięki znacznemu ograniczeniu emisji, zużycia wody i energii.

Ford pracuje nad wdrożeniem strategii neutralności węglowej dla Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii. Wraz z rozpoczęciem produkcji, dane dotyczące emisji gazów cieplarnianych (GHG) będą monitorowane i rejestrowane na potrzeby niezależnej certyfikacji, prowadzonej zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami. W ramach tej strategii Ford będzie stale poprawiał parametry emisji dwutlenku węgla i zmniejszał emisję gazów cieplarnianych do poziomu resztkowego.

Poza inicjatywami ograniczającymi emisje, zużycie wody i prądu, cała energia elektryczna i gaz ziemny niezbędne do funkcjonowania obiektu stanowią w 100% certyfikowaną odnawialna energię elektryczną< i biometan/strong>. Ford Motor Company zamierza osiągnąć do roku 2035 neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla dla wszystkich zakładów, logistyki i bezpośrednich dostawców w Europie.