FORD: NOWY MUSTANG W FILMIE NEED FOR SPEED

FordMus 1_29

Ford Mustang jest gwiazdą dużego i małego ekranu już od blisko 50 lat, notując na swoim koncie ponad 3 200 wystąpień w filmach i programach telewizyjnych.

Nowy zadebiutuje natomiast w filmie Need for Speed, który wejdzie na ekrany kin 14 marca tego roku. Akcja filmu skupia się wokół losów Tobey’ego Marshalla (Aaron Paul), mechanika samochodowego, który bierze udział w nieoficjalnych wyścigach muscle carów organizowanych na torze ulicznym.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Aaron Paul, główny bohater filmu Need for Speed stworzonego na bazie popularnej serii gier komputerowych firmy Electronic Arts, poprowadzi zmodyfikowanego Forda Mustang 2014, jak również zasiądzie za kierownicą nowego Forda Mustang, który debiutuje na srebrnym ekranie.

– Widok i dźwięk Forda Mustang – zarówno na drodze, jak i na ekranie. Z kolei poczucie optymizmu i pełnej kontroli, będące zasługą dużej mocy i doskonałych osiągów Forda Mustang, to połączenie idealnie dopełniające postać graną przez Aarona Paula w filmie „Need for Speed – inspiruje fanów motoryzacji już od blisko pięciu dekad – powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company.

NEED FOR SPEED

Debiutujący w 1964 roku Ford Mustang niemal od razu zyskał uznanie twórców filmowych. Producenci filmów o przygodach agenta Jamesa Bonda obsadzili w jednej z głównych ról filmu Goldfinger model convertible z 1965 roku. Podobnie uczynił Scott Waugh, reżyser filmu „Need for Speed”, „zatrudniając” nowego Forda Mustang w swojej produkcji.

– Wybrałem Forda Mustang, ponieważ to samochód, który doskonale reprezentuje amerykańską kulturę. To nowoczesny muscle car, który osiągnął status ikony, biorąc udział w najbardziej kultowych scenach pościgów w historii kina – powiedział Waugh.

Uporządkowanie filmografii Forda Mustang na stworzonej przez Stefana Thorarensena stronie MustangIMDB.com było bardzo skomplikowanym zadaniem, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. W serwisie należącym do założyciela i członka zarządu klubu The Icelandic Mustang Club znajduje się obecnie ponad 3 200 wpisów, a lista powiększa się z dnia na dzień.

W uznaniu zasług Forda Mustang dla przemysłu filmowego, globalna prezentacja modelu nowej generacji odbyła się w Hollywood, jako jednym z sześciu miast, w których 5 grudnia 2013 roku odsłonięto ten samochód. Podczas prezentacji zorganizowanej przed słynnym Teatrem Chińskim Ford Mustang przejechał po płycie wypełnionej mokrym cementem, pozostawiając ślad opon i odcisk logotypu. Tym samym nowy model zapisał się na kartach historii, podobnie jak blisko 200 postaci związanych z Hollywood, wśród których znaleźli się aktorzy bezpośrednio powiązani z sukcesem Forda Mustang.

Fani serii gier komputerowych już teraz mogą odbywać wirtualne jazdy nowym Fordem Mustang, którego elektroniczny model od połowy grudnia zeszłego roku można pobrać za darmo w grze Need for Speed Rivals firmy EA. Gracze mogą również zmodyfikować swojego Forda Mustang, wybierając spośród pięciu popularnych wersji stworzonych z wykorzystaniem internetowej aplikacji Mustang Customizer. Wśród nich znalazła się odmiana inspirowana autem należącym do Vaughn Gittin Jr., założyciela RTR i mistrza driftingu.

Ford-Mus 3_09

Ford Mustang 2015

Nowy Ford Mustang to najbardziej zaawansowana wersja tego modelu w historii. Elegancka stylistyka odmiany Fastback i Convertible idzie w parze z doskonałymi osiągami jednostek napędowych, wśród których znalazł się nowy, turbodoładowany silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra oraz motor V8 o pojemności 5 litrów, generujący ponad 426 KM.

Oprócz najnowszych systemów przyłączeniowych, Ford Mustang został wyposażony w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, aplikacje przydatne na torze wyścigowym, układ „launch control” i wiele innych funkcji.

O filmie Need for Speed

Need for Speed wytwórni DreamWorks Pictures to ekscytujący powrót do korzeni filmów samochodowych z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, w których autentycznie przedstawiony świat stanowił doskonałe tło dla akcji rozgrywanej na ekranie. Historia oparta na micie amerykańskiej drogi wiodącej przez pustkowie skupia się wokół niemal niemożliwej do zrealizowania podróży przez kraj, która rozpoczyna się jako misja zemsty, a kończy się odkupieniem. Film Need for Speed stworzony na bazie popularnej serii gier wideo, która sprzedała się w liczbie 140 milionów sztuk na całym świecie, odzwierciedla wolność i ekscytację, jakiej doświadczają gracze, przenosząc te emocje do rzeczywistego świata i wyzwalając jednocześnie ponadczasową pasję do podróżowania za kierownicą samochodu.