FORD: PIERWSZY ELEKTRYCZNY MODEL MARKI TO SUV 2020

Ford BEV Teaser1

W 2020 roku Ford wprowadzi na rynek swój nowy, pierwszy – w pełni elektryczny, samochód marki. Będzie to SUV inspirowany liniami kultowego Mustanga.

Nowe auto będzie zdolne przejechać do 482 kilometrów na jednym ładowaniu. Pierwsza zapowiedź modelu została właśnie zaprezentowana.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Nowy model zainauguruje produkty zespołu Ford Team Edison, stworzonego specjalnie po to, by rozwijać światową gamę zelektryfikowanych pojazdów producenta.

Dyrektorem ds. globalnego rozwoju produktu w interdyscyplinarnym zespole Ford Team Edison, powołanym w nowych biurach w centrum Detroit, jest Darren Palmer. Zespół uzyskał akceptację działania w nietypowy, nowatorski sposób, który pozwoli rozwijać rynek pojazdów elektrycznych i usuwać ograniczenia na drodze jego wzrostu.

Ford BEV Teaser2

Zespół Edison, pomyślany jako dynamiczny dział, szybko wykorzystujący wspólne siły dla rozwiązania zarówno typowych problemów, jak i unikalnych wyzwań pojawiających się na każdym z rynków, przyjął formułę „żadnych stopni”, aby stymulować różne pomysły i różne punkty widzenia. Team wdraża również nowe podejście do opracowywania prototypowych produktów.

Prototypy o niskim stopniu realizmu w stosunku do produktu końcowego, które można rozwijać szybciej – na niektórych etapach nawet z takich materiałów jak karton – zwiększają elastyczność uczenia się i doskonalenia rozwiązań oraz pomagają tworzyć naprawdę intuicyjne i innowacyjne projekty.

– Użytkownicy pojazdów elektrycznych inwestują w przyszłość, a nasz zespół skupia się w stu procentach nie tylko na dostarczaniu aut, które pokochają, ale także na zapewnianiu im całego ekosystemu pojazdów elektrycznych, który działa bez zarzutu – powiedział Palmer.

Ford przeznaczy 11 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzenie do roku 2022 globalnej gamy aut zelektryfikowanych do 40 modeli.