FORD: RANGER Z NAGRODĄ PICKUP AWARD 2013

Ford Ranger zdobył nagrodę „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013”. To kolejne wyróżnienie dla marki: wcześniej ważną nagrodę otrzymał van Transit Custom, a także benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1 litra.

Wszyscy jurorzy International Pickup Award 2013 jednogłośnie uznali nowego Forda Ranger numerem jeden w segmencie, doceniając jego właściwości jezdne zarówno na asfalcie, jaki i poza ubitymi drogami, bogatą gamę silnikową, dużą ładowność i dużą siłę uciągu przyczepy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nagroda została przyznana po przeprowadzeniu serii wyczerpujących testów na poligonie doświadczalnym Millbrook w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii, w których model zdobył 47 punktów – to więcej, niż suma punktów uzyskanych przez zdobywców drugiego i trzeciego miejsca łącznie, czyli Isuzu D-Max i Volkswagena Amarok. Przedstawiciele Forda odebrali tę prestiżową nagrodę z rąk przewodniczącego jury Pietera Wiemana podczas Fleet Transport EXPO 12 w Dublinie.

– Ford Ranger to znakomity samochód wielozadaniowy, łączący stabilne i komfortowe właściwości jezdne na asfalcie z dużymi możliwościami terenowymi – powiedział Jarlath Sweeney, irlandzki dziennikarz i jeden z jurorów oceniających pickupy, który zasiada również w jury konkursu „Międzynarodowy Van Roku”.

Nowy Ford Ranger jest oferowany w trzech wersjach kabinowych – Double, Super i Regular – które są uważane za jedne z najbardziej przestronnych w klasie. W gamie dostępne są też dwa mocne i ekonomiczne silniki Diesel TDCi oraz dwie wersje napędu – 4×2 oraz 4×4.

– Ford Ranger doskonale sprawdzi się zarówno jako narzędzie pracy, jak i pojazd rekreacyjny, a klienci poczują prawdziwą różnicę w prowadzeniu auta zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą. Ta prestiżowa nagroda jest ukoronowaniem pracy, jaką włożyliśmy w stworzenie tego samochodu, a teraz możemy liczyć na więcej, prezentując w 2013 roku nowego Forda Transit oraz Forda Transit Connect – powiedział Paul Randle, dyrektor linii pojazdów, Global Commercial Vehicles, Ford of Europe.

Nowy pickup Forda został zaprojektowany i zbudowany od podstaw. Samochód ma teraz większą ładowność i wiodącą w klasie siłę uciągu przyczepy, a na jego pokładzie zainstalowano najnowocześniejsze funkcje z zakresu komfortu i udogodnień. Nowy Ford Ranger to także pierwszy pick-up nagrodzony maksymalną oceną pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

W tym roku firma Ford odebrała już nagrodę „Międzynarodowego Vana Roku 2013” przyznaną nowemu Fordowi Transit Custom oraz nagrodę „Międzynarodowego Silnika Roku”, którą wyróżniono benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1 litra.

Nowy Ford Ranger jest dostępny w sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach w Europie, w tym oczywiście w Polsce.

Więcej na temat modelu i cen w Polsce: www.ford.pl.