FORMUŁA 1: BAZA HONDY BĘDZIE W EUROPIE

Honda_1_9

Honda Motor Co., Ltd. ogłosiła, że począwszy od sezonu 2015, w ramach przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Formuły 1 (F1) FIA, europejski oddział firmy ds. wyścigów będzie miał swoją siedzibę w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii.

Honda będzie uczestniczyć w wyścigach Formuły 1 w ramach projektu prowadzonego wspólnie z firmą McLaren, co zostało podane do wiadomości 16 maja 2013 roku. Od sezonu 2015 Honda będzie odpowiedzialna za dostarczenie układu napędowego, łącznie z silnikiem oraz systemem odzysku energii.


Zobacz także:
FORMULA 1


Pracownicy nowego obiektu odpowiedzialni będą za europejskie działania Hondy w zakresie uczestnictwa w F1, a także za przebudowę i serwisowane jednostek napędowych opracowanych przez inżynierów z oddziału badawczo- rozwojowego Hondy w Tochigi (Japonia). Nowe europejskie biuro będzie również bazą dla działań związanych z zapewnieniem wsparcia torowego.

Biuro będzie mieściło się w nowym centrum badawczo- rozwojowym silników należącym do firmy MUGEN EURO Co., Ltd., gdzie Honda planuje rozpocząć prace w czerwcu 2014 roku.

Mimo, że opracowaniem i produkcją jednostek napędowych Hondy przeznaczonych dla Formuły 1 zajmie się oddział badawczo- rozwojowy w Tochigi w Japonii, przedstawiciele firmy dążyli do otwarcia europejskiego oddziału, którego rola polegałaby na wspieraniu działań związanych z wyścigami. Wielka Brytania to idealne miejsce dla takiego biura: tutaj swoją siedzibę mają McLaren i inni dostawcy podzespołów dla F1, a z uwagi na fakt, iż 7 z 19 wyścigów Formuły 1 odbywa się w Europie (2013), Wielka Brytania jest globalnym centrum koordynującym transport części i personelu.

Dane obiektu:
– adres: Milton Keynes, Buckinghamshire, Wielka Brytania (na terenie obiektu należącego do MUGEN EURO Co., Ltd.);
– działania: w zakresie uczestnictwa Hondy w F1, przebudowywanie i serwisowanie jednostek napędowych oraz zapewnienie wsparcia torowego; biuro inżynierskie wspierające działania w WTCC.