FORMUŁA 1: MCLAREN POKAZAŁ BOLID MP4-29 – NOWY SZEF?

prezent 1_2014

Zespół McLarena zaprezentował oficjalnie samochód, w którym Jenson Button debiutant Kevin Magnussen rywalizować będą w tym roku o punkty w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Nowy bolid otrzymał numer MP4-29. Potwierdziły się informacje o nietypowej końcówce “nosa”. Nie jest natomiast znany sponsor strategiczny teamu po odejściu firmy Vodafone.


Zobacz także:
FORMUŁA 1


Drugą niewiadomą jest kolor auta – na razie zaprezentowano go pomalowanego na srebrno. Wreszcie trzecią tajemnicą jest zmiana na stanowisku szefa zespołu. Dotychczasowy dyrektor – Martin Whitmarsh był na prezentacji nieobecny. Tymczasem Eric Boullier, kierujący przez ostatnie trzy lata teamem – złożył niespodziewanie wymówienie w Lotusie. Spekulacji więc nie brakuje…

Tymczasem Lotus przedstawił grafikę własnego pojazdu – E22. Również w tym przypadku nos wygląda nietypowo – jest podwójny. Ekipy najwyraźniej eksperymentuj, starając się dopasować optymalnie do nowego regulaminu F1.

Prezent 2_2014

Gérard Lopez, właściciel Lotusa, który w tym sezonie będzie także pełnił funkcję szefa zespołu podziękował za pracę Ericowi Boullierowi.

– Lotus nigdy nie zatrzymywał się w rozwoju i z nadzieją czeka na ekscytujący sezon 2014, w który wejdzie z nowym bolidem, nowymi partnerami i nową strukturą zarządu. Do tej pory udało nam się osiągnąć fantastyczne rzeczy, chcemy kontynuować passę – stwierdził Lopez.

Nowym partnerem teamu jest YotaPhone, wcześniej informowano o Saxo Banku. Kierowcami zaś: Romain Grosjean i Pastor Maldonado.

Wcześniej samochód pokazało tez internetowo Force India. Bolid oznaczony jest symbolem VJM07.

Prezent 3_2014

– Prawie każda część bolidu to nowa konstrukcja, począwszy od przedniego skrzydła, a skończywszy na dyfuzorze – powiedział szef teamu, Andy Green.

Nowe są barwy – czarny z elementami w kolorze indyjskiej flagi. Kierowcami są Nico Hulkenberg i Sergio Perez.

Kalendarz testów F1 na sezon 2014
– Bahrajn: 8-9 kwietnia;
– Barcelona: 13-14 maja;
– Silverstone: 8-9 lipca;
– Abu Zabi: 25-26 listopada.