FRANKFURT 2013: NOWA MAZDA3 W WIELKIEJ PODRÓŻY

Mazda3_1_a

By udowodnić jakość i niezawodność nowej Mazdy3, osiem kompaktowych aut w wersji hatchback odbędzie wyjątkową jazdę testową – 15 tysięcy km prosto z fabryki w Hiroszimie aż na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne (IAA) we Frankfurcie.

Trasa nazwana „ Mazda Route3 – Hiroshima to Frankfurt Challenger Tour 2013” obejmuje dziewięć stref czasowych i wiedzie przez Rosję, największe państwo na świecie, a następnie przez Białoruś i Polskę. Samochody dotrą do Frankfurtu 7 września, tuż przed otwarciem wystawy IAA.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Na stronie www.mazdaroute3.eu będzie można śledzić przebieg podróży, a także przeglądać dziennik z wyprawy ze zdjęciami i nagraniami wideo.

Mazda3_2_a

Modele Mazdy już trzeci raz biorą udział w tak ekstremalnej próbie. W 1977 r. niemieccy reporterzy przejechali dwiema Mazdami 323 hatchback – poprzedniczkami Mazdy3 – z Japonii do Frankfurtu. Wyczyn powtórzono w 1990 r.: tym razem cztery Mazdy 626 przemierzyły były Związek Radziecki. Teraz ich śladami wyrusza najbardziej zaawansowany kompaktowy model Mazdy.

Pierwszy etap wyprawy to podróż statkiem przez Morze Japońskie. Najdłuższy lądowy odcinek jazdy wytrzymałościowej Mazda Route3 rozpocznie się w pierwszych dniach sierpnia w największym rosyjskim porcie na Oceanie Spokojnym, we Władywostoku. Każdy z siedmiu kolejnych etapów trasy mierzy nieco ponad 2100 km, a jego przebycie zajmie od trzech do sześciu dni.

Mazda3_3_a

Nie trzeba dodawać, że podróż będzie doskonałą okazją dla prowadzących samochody dziennikarzy i fanów Mazdy z różnych części świata, by sprawdzić, jak nowa Mazda3 radzi sobie w różnych warunkach drogowych. Podczas wyprawy będą oni także mieli niejedną okazję do zapoznania się z różnymi kulturami i zwyczajami.

Wszystkie testowane modele będą wyposażone w silnik benzynowy SKYACTIV-G o mocy 120 KM i ręczną, sześciostopniową skrzynię biegów SKYACTIV-MT. Po dotarciu samochodów do Frankfurtu Mazda zaplanowała dla gości IAA kolejne atrakcje na swoim specjalnym stoisku, gdzie odbędzie się premiera Mazdy3.

Od stylizacji „KODO – Dusza Ruchu” po zaawansowane, lekkie technologie SKYACTIV i całkowicie odnowione wnętrze – Mazda3 została stworzona, by spełniać oczekiwania. Samochód gwarantuje pewność prowadzenia, bezpieczeństwo i jakość wykonania. Nowy model dostępny jest z czterema silnikami: trzema benzynowymi SKYACTIV-G i jedną jednostką diesla SKYACTIV-D. Wszystkie wersje oferują wysokie osiągi i oszczędność paliwa.

Mazda3_4_a