FRANKFURT 2013: NOWY SEAT LEON W WERSJI KOMBI

leon 1_frankfurt

65. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne IAA we Frankfurcie są dla Seata okazją do zaprezentowania swojego najnowszego modelu – Leona ST. Jest to wyraziste kombi, które rozszerza gamę marki.

Modele Seataa będzie można znaleźć na Salonie Samochodowym w hali numer 03 na stoisku A04. Nowy Leon ST (Sport Tourer) to trzeci członek rodziny modeli. Jego nadwozie łączy w sobie dynamiczny design i wyjątkową użyteczność.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Samochód z powodzeniem może być wykorzystywany na co dzień, a także do długich, rodzinnych podróży. Jego bagażnik oferuje aż 584 l pojemności, z możliwością powiększenia do nawet 1 470 litrów.

Oprócz funkcjonalności, nowy Leon ST imponuje także ciekawym designem. Samochód jest pełen energii i pozostaje spójny z przyjętym przez markę językiem stylistycznym.

leon 2_frankfurt1

Jego smukła sylwetka podkreśla temperament, jaki w nim drzemie. Przód auta rozświetlają reflektory wykonane całkowicie w technologii LED, które są dostępne w standardzie i tym samym stanowią pionierskie rozwiązanie w klasie kompaktowej.

Jak na sportowe kombi przystało, model Leon ST będzie napędzany przez wydajne i dynamiczne silniki. Pod maską znajdą się jednostki benzynowe (od 1.2 TSI/85 KM do 1.8 TSI/180 KM) i wysokoprężne (od 1.6 TDI/90 KM do 2.0 TDI/185 KM). Ich zużycie paliwa zaczyna się średnio już od 4,1 l/100 km.

leon 3_frankfurt2

– Ten jakże sportowy charakter, zaskakująco szeroka użyteczność i to połączenie najnowszej technologii w raz z artystyczną stylistyką, to właśnie jest nowy Leon ST. To model, który definiuje nowe standardy w klasie kompaktowych kombi – przy bardzo konkurencyjnej cenie. Po jakże udanym wejściu na rynek wersji 5-drzwiowej Leon i 3-drzwiowej Leon SC, nowe ST jest idealnym dopełnieniem, co pozwala na kompletną prezentacje wartości marki SEAT – powiedział we Frankfurcie prezes Seata, Jürgen Stackmann.

FR 11_SEAT Leon