FRANKFURT 2013: RENAULT SPRZEDAŁO 10 000 KANGOO Z.E.

Renault_50713

Podczas Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie, sieć Renault świętowała dziesięciotysięczną rejestrację modelu Kangoo Z.E. Uroczystość odbyła się na stoisku marki.

Béatrice Foucher, Dyrektor Programu Samochodów Elektrycznych w Renault, Uwe Hochgeshurtz, Dyrektor Generalny Dyrekcji ds. Klientów Korporacyjnych oraz Achim Schaible, Dyrektor Renault Niemcy, uroczyście wręczyli klucze do dziesięciotysięcznego auta Gerhardowi Dechowi, Dyrektorowi ds. Zakupów i Technologii w spółce Deutche Bahn.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Samochód ten zostanie przydzielony do specjalistycznego pionu usług serwisowych przedsiębiorstwa.

Kangoo Z.E. jest liderem wśród elektrycznych samochodów dostawczych w Europie, a jego sprzedaż stanowi dziś niemal 10 proc. sprzedaży Kangoo w wersji dostawczej. Ponadto jest to najczęściej wybierany samochód elektryczny we Francji – firmy zakupiły już około 6 000 egzemplarzy.

Od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2011 r., Kangoo Z.E. zbiera bardzo pozytywne recenzje w prasie – m.in. otrzymało tytuł Międzynarodowego Vana Roku 2012 (International Van of the Year 2012). Wśród klientów cieszy się równie dobrą opinią – 95 proc. jego użytkowników jest zadowolonych z zakupu i podkreśla przyjemność z prowadzenia, brak hałasu oraz dużą ładowność.

Wizerunek Kangoo Z.E. – samochodu dostawczego o zerowej emisji – został odświeżony w czerwcu tego roku dzięki liftingowi przodu oraz nowemu wyposażeniu, w którym znalazł się multimedialny system z modułem łączności R-Link.

Kangoo Z.E. jest produkowane wyłącznie w fabryce MCA Maubege (Francja) i sprzedawane w około dwudziestu krajach Europy.