FRANKFURT 2013: STUDYJNY VW GOLF SPORTSVAN

VFW Golf  1

Podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie Volkswagen prezentował studyjną wersję nowego Golfa Sportsvan. Ten kompaktowy van uzupełni w połowie przyszłego roku rodzinę Golfów.

Golf Sportsvan dysponuje między innymi przestronnym, dającym wiele możliwości aranżacji wnętrzem (tylna kanapa przesuwana o 180 mm, pojemność bagażnika wynosząca ponad 1500 litrów) i najnowocześniejszymi systemami wspierającymi kierowcę.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Już w wersji podstawowej do wyposażenia seryjnego będą należały takie elementy, jak XDS+, hamulec multikolizyjny, klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych, elektroniczny hamulec postojowy, radio z 5-calowym ekranem dotykowym, podłoga bagażnika z możliwością ułożenia na różnej wysokości oraz osłona przestrzeni bagażowej.

Dodatkowo do Golfa Sportsvan wprowadzone zostaną innowacyjne systemy wspierające kierowcę. Po raz pierwszy w Golfie dostępny będzie Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego, który ostrzega podczas jazdy przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu. Przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego system rozpoznaje także pojazdy zbliżające się z boku, bardzo często niewidoczne dla kierowców.

W przypadku zagrożenia kolizją, system automatycznie zainicjuje awaryjne hamowanie. Ponadto do dyspozycji będą także inne rozwiązania, takie jak adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, automatyczny tempomat ACC i asystent utrzymania pasa ruchu.

Golf Sportsvan będzie oferowany z paletą sześciu silników o spektrum mocy od 63 kW/85 KM do 110 kW/150 KM, wyposażonych seryjnie w system Start-Stop. Wszystkie jednostki napędowe dostępne w momencie wprowadzenia na rynek będą spełniały normę emisji spalin Euro6. O ich efektywności może świadczyć na przykład silnik 1.6 TDI BlueMotion o mocy 110 KM: przewiduje się, że będzie on zużywał zaledwie 3,7 l/100 km (emisja CO2 : 95 g/km), co jest dobrą wartością wśród kompaktowych vanów.

Nowy model pokazany był na stoisku Volkswagena na Salonie Samochodom we Frankfurcie.