FRANKFURT 2013: SYSTEM DELPHI RACAM DLA VOLVO

racam-hr

Pokazany na Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie pierwszy na świecie zintegrowany system radaru i kamery Delphi będzie montowany od przyszłego roku w samochodach Volvo.

Każdego roku na drogach całego świata ginie ponad milion osób. W samej tylko Europie około 250 tysięcy osób zostaje poważnie rannych w wypadkach drogowych, a w ubiegłym roku na drogach zginęło 28 000 osób. Badania wykazały, że 90 proc. wypadków zostało spowodowanych błędami kierowców.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Te tragiczne statystyki mogą zostać zminimalizowane przy użyciu zaawansowanych systemów wspierania kierowcy, jak RACam firmy Delphi, który będzie montowany w samochodach Volvo mających się pojawić na rynku pod koniec 2014 roku.

Zdobywający nagrody system RACam firmy Delphi łączy w jednym zaawansowanym module systemy czujników radarowych, kamer wizyjnych i fuzji danych, umożliwiając wykorzystanie pełnej gamy funkcji aktywnego bezpieczeństwa.

– Nasz system nie tylko oferuje producentom samochodów kompletne portfolio zaawansowanych technologicznie systemów wsparcia kierowcy, które pomogą im zdobyć 5 gwiazdek w nowych testach bezpieczeństwa Euro NCAP, ale jest również zaprojektowany tak, aby być znakomicie tańszym, lżejszym oraz mniejszym w porównaniu z niezintegrowanymi systemami – mając na celu dostarczenie korzyści producentom samochodów podczas projektowania pojazdów – powiedział Jugal Vijayvargiya, prezydent działu Delphi Electronics & Safety.

Delphi wspiera badania dotyczące bezpieczeństwa

Będąc od lat partnerem koncernu Volvo, Delphi dostarcza czujniki dla Grupy Volvo, która jest jedynym producentem samochodów, uczestniczącym w projekcie SARTRE (bezpieczne pojazdy drogowe w służbie środowiska naturalnego), który zakończył się z sukcesem w 2012 roku. Pojazd SARTRE składał się z wiodącej ciężarówki, za którą podążały trzy samochody Volvo (S60, V60 i XC60) – wszystkie kierowane przez autonomiczne systemy i osiągające prędkości do 90 km/h.

Delphi jest również częścią projektu Non Hit Car and Truck, szwedzkiego narodowego programu badawczego, w ramach którego firmy Volvo Trucks i Volvo Car Group opracowują nowe generacje aktywnych systemów bezpieczeństwa i zautomatyzowanych systemów kierowania pojazdami.

Od ponad 70 lat firma Delphi pomaga kierowcom na całym świecie w tym, by pozostawali skoncentrowani na drodze poprzez integrację funkcjonalności systemów elektronicznych i systemów bezpieczeństwa. Dzisiaj Delphi oferuje kierowcom wiele technologii zaprojektowanych po to, by pomagały zapewnić bezpieczeństwo jazdy.

System wzbudza na targach motoryzacyjnych IAA duże zainteresowanie.