FRANKFURT 2015: BRIDGESTONE – PRODUKTY I TECHNOLOGIE

Bridgest_IAA-1

Największy światowy producent opon – firma Bridgestone – prezentuje podczas tegorocznego salonu samochodowego IAA Motor Show we Frankfurcie swoje najnowsze produkty.

Pokazane są także innowacyjne technologie wspierające efektywność, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2015


 

Na stoisku Bridgestone (Hala 8, stoisko D03) odwiedzający mogą zapoznać się z oponą Ecopia EP500, która została wykonana w technologii „ologic”, opracowanej specjalnie dla samochodu elektrycznego BMW i3. Wykorzystuje ona współdziałanie dużej średnicy opony i wąskiego bieżnika w celu zwiększenia efektywności aerodynamiki oraz oporu toczenia przy zachowaniu optymalnej przyczepności.

Propozycja firmy Bridgestone w dziedzinie bezpieczeństwa to opony najnowszej generacji, wykorzystujące technologię Run-Flat (RFT). Są one wyposażone w wygodny, potencjalnie ratujący życie mechanizm, który reaguje na każdy przypadek nagłego spadku ciśnienia w ogumieniu.

Wybiegając w przyszłość, Bridgestone przedstawia koncepcyjną oponę niepneumatyczną – AirFree, która ma stanowić w pełni zrównoważone rozwiązanie pozwalające na ograniczenie konserwacji i maksymalne wykorzystanie zużytych opon oraz innych zasobów w ramach recyklingu.

Uwagę gości stoiska przyciąga opracowany przez specjalistów z Uniwersytetu Kogakuin w Japonii pojazd elektryczny – World Solar Car, który uczestniczył w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii w 2013 roku. Firma jest sponsorem tytularnym tego wydarzenia, które stawia sobie za cel inspirowanie innowacyjności oraz postępu w dziedzinie zrównoważonych środków transportu. Kolejna jego edycja odbędzie się w październiku bieżącego roku.

Bridgest-IAA_2

Wyniki testów najlepszych opon

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Bridgestone demonstruje również flagowe produkty ze swojej oferty opon najwyższej jakości. Znajdą się wśród nich opony sportowe Potenza S001 dla samochodów wyczynowych, które zostaną zaprezentowane na supersamochodzie Lexus LFA. Aktualnie testuje on granice osiągów, ścigając się na torze Nürburgring.

Duże zainteresowanie wzbudzają także: opona turystyczna Turanza T001, Dueler H/P Sport oraz najnowsze specjalistyczne opony zimowe Blizzak LM-80 EVO dla SUV-ów, a także uznana przez niemiecki automobilklub (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club, ADAC) za lidera w swojej grupie – opona Blizzak LM001. ADAC przyznał jej w najnowszym teście opon zimowych drugą ocenę w rankingu.

Firestone powraca

Po raz pierwszy od wielu lat Bridgestone gości na swoim stoisku we Frankfurcie markę Firestone. Jej główną atrakcją jest osiągający prędkość 320 km/h samochód Indycar na wyścigowych oponach Firehawk. Od czasu wygrania w 1911 roku pierwszego wyścigu Indy 500 opony Firestone wygrały więcej edycji zawodów niż wszystkie opony konkurencji łącznie.

Dziś dzięki bardzo konkurencyjnemu nowemu pakietowi produktów Firestone ponownie skutecznie rywalizuje on w segmencie opon klasy średniej i otrzymuje wsparcie ze strony Bridgestone Corporation w całej Europie. Na IAA Frankfurcie prezentowane są opony Firestone Destination HP dla SUV-ów oraz Multiseason – nowa opona całoroczna.

Bezpieczeństwo: rdzeń strategii Bridgestone

Elementem łączącym wszystkie prezentacje Bridgestone podczas wystawy IAA jest kwestia bezpieczeństwa. Firma Bridgestone uważa, że powinna stać na czele kampanii zwiększania bezpieczeństwa na drodze i realizować jej założenia, prowadząc wielowymiarową komunikację oraz inwestując znaczne sumy w nowe technologie w zakresie bezpieczeństwa.

W ramach tych dążeń na stoisku firmy we Frankfurcie prezentowana jest międzynarodowa kampania Bridgestone, której celem jest przypomnienie kierowcom, że opony to jedyny element pojazdu mający kontakt z nawierzchnią. To kolejny ważny powód, dla którego warto wybierać dobrą jakość i właściwie je konserwować.