FRANKFURT 2019: HYUNDAI i10 NOWEJ GENERACJI Z PAKIETEM EKO

hyundai-i10-1

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie premierę ma nowy Hyundai i10 z systemem bezpieczeństwa SmartSense.

Samochód charakteryzuje się nowym, dynamicznym wyglądem oraz został wyposażony w kompleksowe rozwiązania z zakresu łączności.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

hyundai-i10-2

Hyundai i10 to model, który od czasu wprowadzenia na rynek w 2008 roku odniósł w Europie wiele sukcesów. Nowe auto jest posiada najnowsze rozwiązania technologiczne. Cechuje go elegancki, dynamiczny wygląd, który podkreślają kontrasty między miękkimi powierzchniami i ostrymi liniami. Dach został obniżony o 20 mm, a korpus poszerzony o 20 mm,.

Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego są opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Szeroki przedni grill podkreśla sportowy charakter, a struktura okrągłych świateł LED do jazdy dziennej przypomina strukturę plastra miodu i nawiązuje do poprzedniej generacji modelu. Dzięki trójkątnym przetłoczeniom samochód wydaje się szerszy, a aerodynamika poprawiona. Charakterystyczny słupek C w kształcie litery X wyróżnia się z daleka i przyciąga wzrok, dzięki logotypowi marki.

Można wybierać spośród 10 podstawowych kolorów lakieru, w tym trzech nowych: Dragon Red, Brass i Aqua Turquoise. Opcjonalny dach w kolorze czarnym lub czerwonym dodatkowo zwiększa możliwość personalizacji. Łącznie dostępne są 22 kombinacje kolorów zewnętrznych.

hyundai-i10-3

Wnętrze o całkowicie nowym wyglądzie

We wnętrzu, na desce rozdzielczej znajdziemy panel dekoracyjny o wzorze plastra miodu. Identyczny wzór pojawia się także na boczkach drzwi. Panele drzwi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wizualnie przedłużyć deskę rozdzielczą, jednocześnie kierując wzrok użytkownika samochodu w stronę dużych schowków w drzwiach.

Natomiast nad schowkiem po stronie pasażera znalazła się wnęka, którą można wykorzystać jako otwarty schowek. Cztery różne kombinacje kolorów wnętrza oferują więcej możliwości personalizacji.

Hyundai i10 jest dostępny w wersji cztero- lub pięcioosobowej. Dzięki zwiększonemu względem poprzednika rozstawowi osi oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Pojemny na 252 litry bagażnik, dla większej wygody, posiada próg załadunkowy o 29 mm niżej.

hyundai-i10-4

Dwustopniowa podłoga bagażnika i składane jedną ręką tylne siedzenia to dodatkowe elementy wyposażenia zwiększające wygodę. Pojazd dostępny jest z kamerą cofania, która pomaga kierowcom podczas parkowania.

Wszystkie zaawansowane technologiczne funkcje łączności są zintegrowane z 8-calowym kolorowym ekranem dotykowym. Bezprzewodowe ładowanie oznacza, że kierowcy nie muszą martwić się, że bateria smartfona wyczerpie się podczas długiej podróży.

Platforma Connected Car jest opcją. System Bluelink umożliwia kierowcy łączność z samochodem za pośrednictwem aplikacji. Funkcja Znajdź mój samochód umożliwia zlokalizowanie pojazdu w nieznanym otoczeniu, jest także funkcja wyszukiwania miejsc parkingowych i stacji paliw wraz z informacjami o aktualnych cenach i dostępności.

hyundai-i10-5

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa

Nowy pojazd został wyposażony w pakiet bezpieczeństwa aktywnego Hyundai SmartSense oraz asystentów jazdy.
System ostrzegania przed kolizjami czołowymi (FCA) wykorzystuje wielofunkcyjną kamerę do wykrywania nie tylko samochodów, ale także pieszych przed pojazdem. Asystent HBA zmienia automatycznie światła. Inne funkcjeto asystent utrzymania pasa ruchu (LKAS) oraz system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAA).

Wydajne układy napędowe

Samochód będzie dostępny z dwoma silnikami: 3-cylindrowym MPI o pojemności 1,0 litra, mocy 67 KM i 96 Nm momentu obrotowego oraz 4-cylindrowym MPI o pojemności 1,2 litra, mocy 84 KM i 118 Nm momentu obrotowego. Oba silniki dostępne są z dwoma rodzajami skrzyni biegów do wyboru: pięciobiegową manualną skrzynią biegów lub pięciobiegową zautomatyzowaną manualną skrzynią biegów (AMT).

hyundai-i10-6

System Stop / Go (ISG) to wyposażenie standardowe, które przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. W celu dalszej poprawy aerodynamiki współczynnik oporu powietrza został obniżony z 0,32 do 0,31. Hyundai i10 nowej generacji będzie dostępny również z pakietem ECO, który obejmuje zmienione przełożenie skrzyni biegów, cztery miejsca oraz 14-calowe koła.

Premiera i20 odbywa się na tragach motoryzacyjnych IAA Frankfurt Motor Show.

hyundai-i10-7