FRANKFURT 2019: NOWE ROZWIĄZANIA I SYSTEMY WEBASTO

webasto_fra1

Na targach motoryzacyjnych IAA Frankfurt Motor Show marka Webasto prezentuje, jak sprawdzone oraz zupełnie nowe produkty zapewniają komfort podczas jazdy.

Dotyczy to także również mobilności przyszłości, która to kwestia jest istotnym elementem w strategii firmy.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

Jako lider rynku systemów dachowych i ogrzewania postojowego, Webasto od dawna tworzy odpowiedni klimat w pojazdach, niezależnie od rodzaju zastosowanego w nich napędu. Najlepszym przykładem jest stale ulepszana oferta urządzeń sterujących ogrzewaniem postojowym. Najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie mają swoją premierę na salonie samochodowym IAA: sterowanie głosem za pośrednictwem Alexa- Skill.

webasto_fra2

Konieczne do tego jest zastosowanie aplikacji Webasto ThermoConnect jako jednostki sterującej – powiązane narzędzie sterujące jest bezpośrednio zintegrowane z samochodem. Takie wyposażenie sprawia, że skierowane do Alexy polecenie głosowe wystarcza, by spokojnie zacząć dzień w komfortowo ogrzanym samochodzie, z szybami oczyszczonymi ze szronu.

Z jednej strony Webasto oferuje wysokonapięciowe nagrzewnice HVH – High Voltage Heaters dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, ogrzewające ich wnętrza i akumulatory trakcyjne. Z drugiej, udoskonala swoje sprawdzone, tradycyjne ogrzewania postojowe i pomocnicze, by były gotowe do użytkowania z wykorzystaniem różnych, w tym nowoczesnych paliw.

Najnowszym rozwiązaniem w branży motoryzacyjnej jest Thermo Top Evo NextGen Petrol, który wyróżnia się technologią znacznie zwiększającą zakres mocy grzewczej. Ponadto może być zasilany szeroką gamą mieszanek benzyny, w tym biopaliwami lub paliwami odnawialnymi.

webasto_fra3

Indywidualna adaptacja atmosfery

Nie tylko temperatura, ale również oświetlenie przyczynia się do zapewnienia przyjemnego klimatu we wnętrzu pojazdu. Dzięki zmiennej jasności przeszklenia, możliwa jest regulacja intensywności światła, wpadającego do kabiny przez szklany, panoramiczny dach. Po naciśnięciu przycisku, szklany element przyciemnia się lub staje się na powrót przezroczysty.

Kolejne zalety tej technologii to bardzo krótki czas przełączania, więcej przestrzeni nad głowami podróżujących, a także bezszelestna modyfikacja przepuszczalności światła. Ponadto, regulowana ilość światła wpadającego przez elementy dachu ma również wpływ na temperaturę wewnątrz pojazdu.

Inną, opcjonalną funkcją w systemach dachowych jest nastrojowe oświetlenie, zintegrowane z elementami dachu lub poprowadzone wzdłuż prowadnic. Pozwala ono na tworzenie różnych scenariuszy światła i stworzenie przyjemnej atmosfery w ciemności. Po wyłączeniu urządzenia, szklany element pozostaje przezroczysty, potęgując wrażenie przestrzeni we wnętrzu.

webasto_fra4