GARMIN OVERLANDER CZYLI NOWA NAWIGACJA DO JAZDY W TERENIE

garmin-nawi1

Garmin zaprezentował nawigację Overlander dedykowaną entuzjastom jazdy terenowej i szeroko rozumianego off- roadu. Zapewni ona szeroki zakres wskazówek.

Zarówno dotyczących jazdy po podmiejskich leśnych drogach, jak też w rajdzie przeprawowym daleko od cywilizacji.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki danym i mapom Garmin, można skorzystać z informacji o drogach i bezdrożach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki, a także użyć niezwykle dokładnej mapy Tracks4Africa zawierającej punkty użyteczności publicznej oraz sieć dróg na całym kontynencie afrykańskim. Podróżnicy mogą łatwo przełączać się na załadowane fabrycznie mapy topograficzne, by wyznaczyć trasę po bezdrożach.

garmin-nawi2

Nawigacja ma mocną konstrukcję oraz 7-calowy, kolorowy, dotykowy ekran. Można skorzystać także z dedykowanych globtroterom funkcji, takich jak iOverlander – zintegrowanej bazy danych punktów użyteczności publicznej, danych o miejscach do obozowania oraz kempingach zebranych przez ACSI, Campercontact i Trailer’s Park.

Dzięki niej znacznie łatwiej znaleźć miejsce na nocleg, polowanie czy wędkowanie, niezależnie od miejsca pobytu. Nawet bez zasięgu sieci komórkowej.

– To, co odróżnia nawigację Garmin Overlander od innych, to możliwość ucieczki od codziennego, nowoczesnego życia i wyznaczenia unikalnej trasy przez oddalone od cywilizacji obszary, które inaczej trudno byłoby eksplorować. Overlander korzysta z systemu, który pozwala podróżnikom planować swoje podróże na komputerze lub w telefonie, a potem automatycznie synchronizować je z nawigacją samochodową. To wyjątkowe rozwiązanie, bez porównania do innych urządzeń na rynku. Dzięki temu można używać doskonałych fabrycznie załadowanych map, lub pobierać na urządzenie mapy dodatkowych obszarów, co oferuje niesamowite możliwości podczas jazdy terenowej – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

garmin-nawi3

Podróżując, pozostań w kontakcie – nawet gdy jesteś za granicą, na bezdrożach lub odludziu. Wystarczy połączyć nawigację Overlander z komunikatorem satelitarnym1 Garmin inReach i możesz korzystać z wiadomości tekstowych czy wysyłać komunikaty SOS w razie nagłych, nieprzewidzianych sytuacji.

Dzięki możliwości wyznaczania personalizowanych tras, bazujących na wadze i wymiarach pojazdu, Overlander ułatwia dotarcie do celu. Dodatkowo, nawigacja ma wskaźniki przechyłu bocznego i nachylenia stoku, które są niezwykle przydatne podczas pokonywania dróg górskich lub przejazdów po kamienistych szlakach. Wbudowane czujniki, takie jak cyfrowy kompas i wysokościomierz barometryczny pomogą utrzymać odpowiedni kurs.

garmin-nawi4

Po ściągnięciu aplikacji Garmin Explore na kompatybilnego smartfona, użytkownik może bezprzewodowo zsynchronizować trasy warte powtórzenia, trasy widokowe oraz punkty na trasie pomiędzy smartfonem, nawigacją i komputerem.

Współpraca z systemami GPS, Galileo i Glonass pozwala na bardzo dokładne wyznaczenie pozycji, nawet w trudnym terenie. Urządzenie można zamocować na uchwycie magnetycznym z przyssawką lub na adapterze RAM. Nawigacja dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej 699,99 euro.