GDDKiA: OFERTY NA DOKOŃCZENIE A1 OTWARTE

W bydgoskim Oddziale GDDKiA zostały otwarte oferty na dokończenie budowy autostrady A1 na odcinkach: Czerniewice – Brzezie i Brzezie – Kowal. Na każdy z odcinków wpłynęły po dwie oferty konsorcjów firm.

Najniższą ofertę na realizację odcinka autostrady A1 odcinek Czerniewice – Brzezie na kwotę ponad 450 mln zł brutto złożyło konsorcjum firm, którego liderem jest firma Salini Polska Sp. z o.o. Kolejna oferta ( na kwotę ponad 500 mln 226 tys zł brutto) wpłynęła od konsorcjum firm, którego liderem jest Strabag Sp. z o.o.
Czas realizacji odcinka Czerniewice – Brzezie: 11 miesięcy od daty podpisania umowy.

Najniższą ofertę na realizację odcinka autostrady A1 odcinek Brzezie – Kowal na kwotę ponad 608 mln zł brutto złożyło konsorcjum firm którego liderem jest firma Salini Polska Sp. z o.o. Kolejna oferta (na kwotę ponad 643 mln zł brutto) wpłynęła od konsorcjum firm, którego liderem jest Budimex S.A. Czas realizacji odcinka Brzezie – Kowal: 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wszystkie oferty z obu przetargów będą teraz weryfikowane.

Tymczasem przed świętami przejazd przez miasto Jarosław zajmuje najwyżej kwadrans. Do ruchu oddana została ponad 11-kilometrowa obwodnica miasta w ciągu drogi krajowej nr 4. Obwodnica skróciła czasu przejazdu, poprawiła komfort podróżowania, ale też zwiększyła bezpieczeństwo użytkowników DK4.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość całkowita wynosi 468,4 mln zł, w tym wartość kwalifikowalna to 368,7 mln zł, a wartość dofinansowania z EFRR to 177,9 mln zł.

Dzięki otwartej kilka dni wcześniej obwodnicy Jędrzejowa oraz Jarosławia, licznik nowych dróg oddanych kierowcom od początku roku zatrzymał się na 735,3 km. A to jeszcze nie koniec nowych tras w 2012 roku!

Fot.: GDDKiA