GDZIE KONTROLUJE POLICJA NA MAZOWSZU? (SPRAWDŹ)

kont_szybk

Na polskich drogach są takie miejsca – swoiste czarne punkty, które szczególnie upodobała sobie policja. Sprawdź, gdzie w woj. mazowieckim najczęściej dochodzi do kontroli drogowych.

W centralnym regionie Polski punktów „kontrolnych” najwięcej jest oczywiście w samej Warszawie. Tam miejsc, w których na kierowców czyha kontrola drogowa jest tak wiele, że zamiast wymieniać je wszystkie proponujemy po prostu zdjąć nogę z gazu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Tymczasem w skali województwa miejsc, które szczególnie podobają się policji jest kilkanaście i najczęściej są to punkty oddalone od miejskich zabudowań, gdzie okolica mocno kusi, by nieco bardziej docisnąć gaz – mówi Bartosz Ogonowski, przedstawiciel SpeedAlarm, czyli aplikacji zrzeszającej społeczność kierowców.

Dzięki niej możliwe jest wytypowanie ulubionych „punktów kontrolnych” policjantów z polskiej drogówki.

– Dane wskazują, że pierwszym punktem, na który powinni zwrócić uwagę kierowcy jadąc od Pomorza jest odcinek drogi krajowej nr 7 tuż przed Usznikami Zawadzkimi, niedaleko miejscowości Mława. Tam policja często wystawia nawet dwa punkty kontrolne – zaznacza Ogonowski.

768

Tym, którzy przejadą je bez problemów i narażenia się władzy zaleca czujność również kilka kilometrów dalej, bowiem w malutkiej miejscowości Wiśniewo (wciąż powiat mławski), kontrole pojawiają się równie często jak w Usznikach.

Z kolei kierowcy wjeżdżający do woj. mazowieckiego krajową „ósemką” od strony woj. lubelskiego powinni zachować szczególną ostrożność na wysokości Prosienicy. Na „ósemce” wrażliwym miejscem jest także odcinek znajdujący się na wysokości miasteczka Ojcowizna nieopodal Wyszkowa. Czujność należy zachować także znacznie niżej, na krajowej „dwójce”, w okolicach miejscowości Bojmie.

– Podróżujący, którzy planują udać się nad Zalew Zegrzyński powinni pamiętać, że w Zegrzu Południowym, tuż za mostem jest odcinek ul. Warszawskiej, który również zajmuje czołowe miejsce na liście ulubionych punktów kontrolnych mazowieckiej drogówki – przestrzega Ogonowski.

Pułapki czyhają na kierowców również między Siedlinem a Załuskami. Tam, jadąc krajową „siódemką” warto zachować ostrożność zwłaszcza na odcinkach na wysokości leżącego nieco z boku Cempkowa. Kontrole pojawiają się aż do krzyżówki z droga powiatową nr 571 na wysokości Przyborowic Górnych.

Czułym punktem jest również krzyżówka drogi krajowej numer 92 w miejscowością Maszna. Uwaga kierowcy jadący od południowego- wschodu drogą krajową nr 17, w tym rejonie warto przyhamować w Żabiance a dalej w Gończycach. Równie często kontrole pojawiają się między Głuchowem na odcinku drogi szybkiego ruchu i przechodzącym w „zwykłą” DK nr 7 przed Rembertowem (na wysokości wsi Kopana).

Na „siódemce” kontrolują również przed Radomiem, zwłaszcza w okolicach miejscowości Chustki, Orońsko i nieco za Młodocinem Mniejszym.

– To jeszcze nie wszystko. Na „siódemce” policjanci z drogówki lubią kontrolę również w miejscowości Mroków, tuż za granicą terenu zabudowanego, gdzie często ustawiane są nie jeden a dwa punkty kontrolne. Równie częste kontrole zdarzają się na DK nr 8, szczególnie na wysokości miejscowości Gurba, a dalej w okolicach wsi Kostowiec w powiecie pruszkowskim. We wszystkich wymienionych punktach warto zachować szczególną ostrożność, co oczywiście nie oznacza, że po ich minięciu możemy, jako kierowcy, stracić czujność – przestrzega Ogonowski.

Fot.: policja.pl