GEICO ENDUROCROSS 2013: BŁAŻUSIAK WYGRAŁ W BOISE

ORLEN Team_201354

Tadek Błażusiak zwyciężył w rozgrywanej w Boise, w USA, przedostatniej eliminacji GEICO AMA EnduroCross. Przed finałową rozgrywką, która będzie miała miejsce 23 listopada w Las Vegas, motocyklista Orlen Team ma tyle samo punktów co Amerykanin – Mike Brown.

Jest to drugie w tym roku zwycięstwo Polaka w zawodach serii EnduroCross. Motocyklista Orlrn Team ma identyczny bilans co jego najgroźniejszy konkurent w drodze po tytuł – Mike Brown. Obaj zawodnicy zgromadzili po 130 pkt.: odnieśli dwa zwycięstwa, zajęli dwa drugie miejsca oraz dwa czwarte.

W rozegranym, w sobotnią noc na torze w Idaho Center, wyścigu finałowym zaraz po starcie na prowadzenie wysunął się Brown wyprzedzając Błażusiaka i Webb’a. Na pierwszym okrążeniu Amerykanin jednak utkwił na kamienistej partii. Błażusiak wysunął się wtedy na czoło stawki, ale Webb wypchnął go w jednym z zakrętów i wyprzedził. Na szóstym okrążeniu Webb się wywrócił, co wykorzystał Błażusiak. Polak objął prowadzenie i dojechał do mety 7 sekund przed Webb’em. Brownowi zgasł silnik na ostatnim okrążeniu, został wyminięty przez Colton’a Haaker’a i skończył wyścig dopiero jako czwarty.

Tadek Błażusiak walczy o swój piąty z rzędu tytuł mistrzowski w serii EnduroCross. W latach 2009 – 2012 r. Polak praktycznie zdominował ten cykl. W 29 wyścigach zwyciężył aż 24 razy!