GEICO ENDUROCROSS 2013: DRUGI START BŁAŻUSIAKA

blazu_1_1

Tadeusz Błażusiak weźmie udział w drugiej, z siedmiu zaplanowanych w tym roku, eliminacji GEICO EnduroCross. Motocyklista Orlen Team, po świetnym starcie w Las Vegas, jest obecnie drugi w klasyfikacji cyklu.

Jego celem na kolejną rundę jest najwyższy stopień podium. Zawody odbędą się w sobotę, 8 czerwca w kalifornijskim Sacramento. Trasa przejazdu zbudowana została w hali do koszykówki, w której na co dzień grają zawodnicy NBA z Sacramento Kings.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Boisko zamieni się w swoisty plac boju pokryty piachem, kamieniami, sadzawkami oraz przeszkodami zbudowanymi z opon, aby wyczerpująco przetestować umiejętności najlepszych riderów endurocrossu na świecie.

W grupie rywali Tadka będą figurować same gwiazdy – Mike Brown, zwycięzca rundy otwierającej cykl z Las Vegas, a także zdobywca złotego medalu na X Games Enduro X w Barcelonie. Fani z północnej Kalifornii będą mogli kibicować miejscowym faworytom, tj. Colton Haaker czy Cody Webb, którzy wychowali się i rozwinęli swoje umiejętności właśnie na tych terenach. W zawodach weźmie udział również motocyklista z Reno (Nevada) Justin Sole, którego występ z pewnością przyciągnie wielu, lokalnych fanów.

Oprócz tegorocznych eliminacji EnduroCross Tadek Błażusiak startuje również w letnich igrzyskach sportów ekstremalnych X-Games i ma na swoim koncie już jeden złoty medal, który wywalczył w Brazylii.