GENEWA 2012: CITROEN TUBIK – JAZDA W 9 OSÓB

W epoce, w której ta sama trasa może być pokonana różnymi środkami transportu, a konsumenci stawiają na pierwszym miejscu wygodę i łatwość przemieszczania się, największym wyzwaniem dla producentów samochodów staje się umiejętność zaproponowania rozwiązań dostosowanych do problemów mobilności jutra. Citroen proponuje prototyp Tubik.

Prezentowany na salonie samochodowym w Genewie koncept Tubik to 9-osobowy samochód, którego styl i poziom wyposażenia w niczym nie ustępują statusowi nowoczesnej limuzyny. Czerpiąc inspirację z sylwetki słynnego Citroena Type H, określanego z rozrzewnieniem mianem «TUB» przez jego wielbicieli, projektanci marki umiejętnie połączyli wyróżniający i nawigujący w czasie styl z doborem kolorów i surowców.

Tubik zasługuje wręcz na miano przytulnego kokonu zapewniającego komfort i relaks. Różnorodne możliwości adaptacyjne siedzeń (np. w pozycji półleżącej, przodem do siebie) oraz zastosowane technologie (ogromny, półokrągły monitor, nagłośnienie 5.1 HiFi) sprawiają, że wnętrze tworzy niepowtarzalną przestrzeń życiową. Podróż staje się równie ważna jak jej cel!

Aby zapewnić niskie spalanie i optymalny poziom emisji CO2 przy gabarytach Tubika, należało zastosować innowacyjną technologię Hybrid4. W połączeniu ze starannie opracowaną aerodynamiką technologia ‘Full hybrid’ umożliwia utrzymanie zanieczyszczenia środowiska porównywalnego do klasycznej limuzyny.

Prototyp swoja premierę będzie miał podczas targów motoryzacyjnych Motor Show.