GENEWA 2012: SEAT MII W WERSJI PIĘCIODRZWIOWEJ

Seat rozszerza ofertę miejskiego modelu Mii dla młodych ludzi o jeszcze bardziej funkcjonalną wersję z 5-drzwiowym nadwoziem. Prezentacja nowego modelu odbędzie się podczas salony samochodowego w Genewie.

5-drzwiowy Mii będzie oferowanym w przystępnej cenie pozostającej w korzystnej relacji do wartości auta oraz wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji, zwłaszcza wersja Ecomotive. Na hiszpańskim rynku będzie dostępny już na początku lata 2012 roku.

Seat Mii Ecomotive wyposażony w system start/stop, układ odzyskiwania energii oraz inne rozwiązania obniżające spalanie zużywa tylko 4,1 litra paliwa na 100 kilometrów, co przekłada się na emisję CO2 na poziomie zaledwie 96 g/km w przypadku silnika o mocy 44 kW (60 KM). W Mii z silnikiem 55 kW (75 KM) zużycie paliwa i emisja wynoszą odpowiednio 4,2 l/100 km i 98 g/km.

 

 

NADWOZIE

Kompaktowe nadwozie Mii mierzy zaledwie 3,56 metra, co oznacza, że samochód doskonale radzi sobie na zatłoczonych miejskich ulicach. Dzięki optymalnemu zagospodarowaniu wnętrza mogą nim wygodnie podróżować cztery osoby. Bagażnik o pojemności 251 litrów jest jednym z największych w tej klasie. Po złożeniu tylnej kanapy jego pojemność rośnie aż do 951 litrów.

Bardziej funkcjonalne 5-drzwiowe nadwozie nie zmienia sylwetki pojazdu. Szeroko otwierające się tylne drzwi ułatwiają zajmowanie miejsc na tylnych siedzeniach. Wygodniej jest także zamocować fotelik dziecięcy wraz z jego pasażerem lub umieścić siatki z zakupami za przednimi fotelami. Dzięki kompaktowym rozmiarom, drzwi można otworzyć bez trudu nawet na ciasnym parkingu.

Duża płaszczyzna okien bocznych z tyłu zapewnia możliwie najlepszą widoczność. Uchylne tylne szyby skutecznie wspomagają wentylacje kabiny, a jednocześnie są bezpieczne dla przewożonych z tyłu dzieci.

Panoramiczny dach, który już w marcu znajdzie się w hiszpańskiej ofercie wyposażenia opcjonalnego, jeszcze bardziej zwiększy wrażenie przestronności wnętrza Mii. Szklana tafla zajmie większość płaszczyzny dachu, zapewniając panoramiczny widok wszystkim pasażerom. Ochrony przed nadmiarem słońca w upalne dni dostarczy przesuwana osłona.

 

 

Dach rozświetlający wnętrze można będzie także otworzyć, uchylając go nieco w celu poprawy wentylacji lub rozsuwając go całkiem, przy czym tę ostatnią operację można wykonać tylko z zewnątrz.

Bezpieczeństwo zapewniają między innymi takie standardowe elementy wyposażenia, jak zagłówki przy tylnych siedzeniach oraz blokada tylnej pary drzwi uniemożliwiająca ich otwarcie przez dzieci.

– Pięciodrzwiowa wersja to doskonałe uzupełnienie oferty Mii. Jest ona równie sportowa i dynamiczna, jak wersja trzydrzwiowa, a jednocześnie dużo bardziej funkcjonalna. Mii spełnia wszelkie wymagania stawiane miejskiemu samochodowi. Niska masa i nowoczesny układ napędowy zapewniają sportowe wrażenia z jazdy i wydajność. Dotyczy to zwłaszcza modelu Ecomotive charakteryzującego się wyjątkowo niskimi wynikami spalania i emisji gazów – mówi dr Matthias Rabe, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w firmie Seat.

WZORNICTWO

Mii także w odmianie 5-drzwiowej zachował mocny charakter i wyrazistą sylwetkę. Zadecydowały o tym między innymi doskonałe proporcje: szerokość 1,64 m i duży rozstaw osi wynoszący 2,42 m, a także wyjątkowo krótkie zwisy za przednimi i tylnymi kołami. Niemal pionowa tylna klapa zwiększa przestronność wnętrza i zapewnia optymalną funkcjonalność, która jest szczególnie istotna w segmencie aut subkompaktowych.

 

 

Dodatkowa para drzwi idealnie i dyskretnie wpasowuje się w profil auta. Linia dachu oraz szeroki, masywny tylny słupek nie uległy zmianie. Dolna krawędź okna przebiega nieco niżej niż w wersji trzydrzwiowej i jest podkreślona przetłoczeniem na nadwoziu. Masywne klamki sugerują wysoki poziom jakości i solidności Mii.

Mały Seat z pięciodrzwiowym nadwoziem jest bez trudu rozpoznawalny jako pojazd hiszpańskiej marki. Nowe reflektory są przykładem ewolucji w stylistyce marki. Charakterystyczne detale profilu to mocno wysklepione nadkola i duże, jednolite płaszczyzny. Nowy kształt tylnych świateł zwraca uwagę dzięki obecnemu w nich motywowi trójkąta.

Nowego Mii będzie można obejrzeć podczas targów motoryzacyjnych IAA w marcu.

A jak się prezentuje Mii w porównaniu ze swoją “siostrą” i “bratem” – Skoda Citygo i Volkswagenem up!:  popatrzmy na zdjęcia w galeriach…


POLECAMY:
SKODA: PIĘCIODRZWIOWA CITYGO PODOBNA DO VW UP!

POLECAMY: VOLKSWAGEN: 5-DRZWIOWY UP! WKRÓTCE W SALONACH