GENEWA 2012: SEAT – NOWA IBIZA ORAZ 5-DRZWIOWY MII

Na Salonie Samochodowym w Genewie, Prezes firmy Seat James Muir zaprezentował kolejny etap ofensywy marki, w postaci Toledo Concept, auta bliskiego swojej finalnej wersji. Pokazano też dwa nowe modele Seata. To nowa gama Ibiza, czyli modele Ibiza SC, Ibiza i Ibiza ST oraz model Mii w wersji 5-drzwiowej.

Zmiany w stylizacji Ibizy dodają jej dynamiki i precyzji. Wzornictwo nowej Ibizy nawiązuje do zaprezentowanych niedawno samochodów koncepcyjnych, IBE, IBX i IBL.

Sportowy charakter i wysoka jakość wykonania są nieodłącznymi cechami nowego modelu. Atrapa chłodnicy w kształcie trapezu, na której widnieje logo Seata jest jej charakterystycznym elementem. Dynamiczne proporcje, grill przypominający strukturę plastra miodu i dolne wloty powietrza zdają się poszerzać auto.

Kolejną kluczową zmianą jest nowy design reflektorów. Ostre krawędzie lamp to cecha charakterystyczna nowej stylistyki opracowanej przez inżynierów Seata, którzy wkomponowali je w nadwozie. Przednie reflektory dostępne są w dwóch wersjach halogenowych lub dodatkowo jako lampy bi-ksenonowe ze światłami typu LED do jazdy dziennej. Te ostatnie tak samo jak tylne światła w technologii LED, podkreślają subtelną linię reflektorów. Nowa Ibiza trafi do salonów późną wiosną, jej cena nie jest na razie znana.

5-drzwiowy Seat Mii

Niedawno wprowadzony na europejski rynek, miejski Mii oferowany będzie również w przedstawionej na targach, wersji 5-drzwiowej. Dzięki temu, staje się on jeszcze bardziej funkcjonalny, przy niezmienionych wymiarach. Tylne drzwi, charakteryzujące się szerokim kątem otwarcia, sprawiają, że dostęp do tylnej kanapy jest prosty.

Co więcej, z łatwością można przypiąć małe dziecko w foteliku i za pomocą jednego prostego ruchu schować torby z zakupami za przednimi siedzeniami. Drzwi o niewielkich rozmiarach umożliwiają łatwe wsiadanie i wysiadanie nawet na ciasnych parkingach.

Poczucie przestronności jest nieodłącznym elementem Mii. Od marca montowane będą również panoramiczne okna dachowe, które pozwolą optycznie powiększyć auto. Okno dachowe będzie wkomponowane na całej długości dachu Mii, oferując wszystkim pasażerom panoramiczny widok. Samochód pojawi się na rynku latem tego roku.

Trwające ofensywa produktowa Seata, tj. ostatnio wprowadzone najnowsze wersje sedana Exeo i miejskiego Mii, mają napędzić markę do dalszego rozwoju. W nadchodzących miesiącach, Seat wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek chiński.

– Rozwój marki Seat w 2012 roku i kolejnych latach będzie opierał się na nowych produktach, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie w osiągnięcie jak najwyższych standardów jakości, precyzji i dynamiki – powiedział na konferencji prasowej na targach motoryzacyjnych Motor Show, prezes James Muir.