GENEWA 2013: DEBIUT INNOWACYJNEGO INFINITI Q50

*EMBARGOED* 2014 Infinti Q50

Nowy sportowy sedan Infiniti Q50 zadebiutuje na Genewskim Salonie Motoryzacyjnym 5 marca. Model specjalnie przygotowany dla Europy daje początek nowej generacji modeli Infiniti Q, między innymi, dlatego że wyposażony jest w pierwszy owoc współpracy z firmą Daimler AG.

Szczegóły techniczne modelu Q50 dla Europy zostaną ogłoszone na konferencji prasowej podczas 83. Salon International de l’Automobile.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Infiniti Q50 to światowej klasy sportowy sedan, dostępny z różnymi silnikami, który całym sobą deklaruje, że pragnie być poważnym graczem na europejskim rynku premium – powiedział Bernard Loire, wiceprezes Infiniti na Afrykę, Bliski Wschód i Europę (AMIE).

Genewski debiut modelu będzie jego pierwszą prezentacją poza USA, po światowej premierze w Detroit w styczniu bieżącego roku. Infiniti Q50 to zapowiedź kierunku zmian stylistycznych gamy Infiniti, której nowe modele otrzymują nowe nazewnictwo –limuzyny i coupe z literą Q, zaś crossovery i SUV-y − QX. Pierwszy Infiniti Q ma ugruntować status marki, jako prawdziwego lidera nowoczesnych technologii.

Smukła i charakterystyczna stylistyka Q50 nawiązuje zarówno do znanych sportowych sedanów Infiniti, jak również do samochodów koncepcyjnych marki, które na wszystkich salonach motoryzacyjnych wzbudzały szalone zainteresowanie i znakomicie pomagają w kształtowaniu przyszłości Infiniti.

Wprowadzenie technologii bezpośredniego sterowania adaptacyjnego (DAS − Direct Adaptive Steering) sprawia, że Q50 jest pierwszym na świecie samochodem seryjnym z układem kierowniczym dostosowującym się do kierowcy. Szczegółowe informacje dotyczące technologii bezpośredniego sterowania adaptacyjnego będą dostępne podczas Genewskiego Salonu Motoryzacyjnego.

Oprócz Q50, Infiniti zaprezentuje w Genewie również LE Concept − pierwszy całkowicie elektryczny samochód Infiniti, a także bolid trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1 − Sebastiana Vettela, już w nowej odsłonie − odzwierciedlającej zmianę nazwy zespołu na Infiniti Red Bull Racing.

Infiniti będzie się prezentować podczas targów w hali nr 6, na stoisku nr 6420.