GENEWA 2013: NOWA SKODA COMBI III – RODZINNA

Prof. Dr. Ekkehart Baumgartner

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie Škoda zaprezentuje nowy model Octavia Combi III. Stanie się to w kilka tygodni po rozpoczęciu produkcji Octavii trzeciej generacji.

Samochód posiada przestronne i funkcjonalne wnętrze, bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, ciekawy design, a także korzystny stosunek ceny do jakości.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Octavia to serce marki i nasz najbardziej popularny model. Wersja Combi odzwierciedla wszystkie najlepsze cechy marki i ma duży udział w sukcesie firmy. Samochód oferuje wysoką jakość w cenie pojazdu kompaktowego – mówi Winfried Vahland, prezes Škody.

Zespół projektowy z Josefem Kabaňem na czele, stworzył dynamiczny i elegancki samochód. Przód modelu Octavia Combi jest identyczny i równie wyrazisty jak w limuzynie. Sylwetkę auta podkreślają ostro poprowadzone linie Tornado, które na wysokości słupka D przechodzą w łagodnie opadający dach. Z tyłu zachowano typowy dla marki układ świateł w kształcie litery C.

Auto jest o 90 mm dłuższe i o 45 mm szersze od swojego poprzednika. Rozstaw osi zwiększył się prawie o 11 cm, co zaowocowało jeszcze większym wnętrzem.

Prof. Dr. Ekkehart Baumgartner

– Nowa Octavia Combi oferuje pasażerom siedzącym z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi – aż 73 mm na wysokości kolan – i posiada rekordową pojemność bagażnika, wynoszącą 610 litrów – mówi Frank Welsch, członek Zarządu Škody odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa powiększa się do aż 1 740 litrów, a liczne haczyki, siatki oraz dwustronna mata bagażnika zwiększają funkcjonalność pojazdu. We wnętrzu samochodu zastosowano wiele przemyślanych rozwiązań, jak np. pojemnik na odpadki, schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy czy skrobaczkę do szyb umieszczoną w pokrywie od wlewu paliwa.

Składany fotel pasażera pomaga podczas przewożenia długich przedmiotów, a praktyczny wieszak na ubranie pozwoli wygodnie przewieźć płaszcz lub garnitur.

Škoda Octavia Combi może zostać wyposażona w aż 9 poduszek powietrznych. W bogatej ofercie funkcji i układów wspierania bezpieczeństwa znajdują się m.in.: asystent pasa ruchu „Lane Assist”, hamulec antykolizyjny „Multicollision Brake” czy system wykrywania zmęczenia „Driver Activity Assistant”.

Podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie pokazana zostanie także Škoda Octavia Combi 4×4 ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.