GENEWA 2013: NOWY HYUNDAI ix35 – SUV DLA EUROPY

New 1_ix35 (2)

Podczas targów samochodowych w Genewie Hyundai zaprezentował nową wersję ix35. Jest to drugi najlepiej sprzedający się model marki Hyundai w Europie oraz pierwszy w Polsce.

Nowy model oferuje szereg udoskonaleń technologicznych, co czyni go bardziej atrakcyjną propozycją dla europejskich klientów. Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszej wersji ix35 w marcu 2010 zyskał on pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu marki na naszym kontynencie. Do marca 2013 roku Hyundai sprzedał ponad 220 000 tych SUV-ów segmentu C.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Jednym z najistotniejszych ulepszeń tego modelu jest zastąpienie 2-litrowego silnika benzynowego ‘Theta II’ jeszcze bardziej wydajnym 2-litrowym silnikiem ‘Nu’ GDI (z bezpośrednim wtryskiem paliwa). Nowa jednostka napędowa, opracowana w Europejskim Centrum Badawczo- Rozwojowym w Rüsselsheim (Niemcy), posiada większą moc – 166 km oraz moment obrotowy 205 Nm (20,9 kg/m). Jednocześnie silnik spełnia wymagania normy Euro5.

Wydajność obu mocnych silników została zwiększona dzięki nowemu systemowi niskociśnieniowej recyrkulacji spalin EGR (LP). Do modelu z 2-litrowym silnikiem “R” 4WD o mocy 136 KM można także dobrać sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów.

New 4_ix35 (3)

Nowa technologia

Nabywcy nowego ix35 mogą teraz również korzystać z systemu Hyundai FLEX STEER dostępnego po raz pierwszy w modelu SUV segmentu C. Trzy tryby jazdy: Normal, Comfort i Sport – umożliwiają kierowcy zmianę poziomu wspomagania kierownicy w zależności od warunków na drodze.

Bardziej komfortową jazdę samochodem zapewniają także inne udoskonalenia, takie jak podgrzewana kierownica, przednie czujniki parkowania i funkcja stabilizacji samochodu podczas holowania przyczepy (ESC – elektroniczna kontrola stabilności). Czytelność i łatwy dostęp do informacji o samochodzie gwarantuje nowy, funkcjonalny 4,2 calowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości.

Europejscy klienci mogą również wybrać ulepszony system audio i nawigacji, w pakiecie z większym, 7-calowym wyświetlaczem LCD.

Dla jeszcze lepszego oświetlenia podczas jazdy w ciemności, Hyundai po raz pierwszy w tym modelu oferuje możliwość wyposażenia ix35 w reflektory biksenonowe. W standardzie do jazdy dziennej zostały zainstalowane ulepszone światła LED.

Odmieniony ix35 będzie także oferowany z nowymi aluminiowymi felgami. Dostępne są 16, 17 i 18-calowe modele felg aluminiowych. 17 i 18-calowe będą także dostępne w wersji ‘metal grey’.

New 3_ix35 (1)

Nowy charakter nadano również wnętrzu samochodu. Siedzenia i górne listwy drzwi są teraz wykończone wyższej jakości materiałami. Wloty powietrza w desce rozdzielczej są wykonane z chromu, uchwyty na kubki z przodu są oświetlone, a przednia szyba została przyciemniona.

– Wprowadzenie ix35 do naszej oferty było niezwykle ważnym momentem dla firmy Hyundai w Europie. Po raz pierwszy zaprojektowaliśmy samochód wyłącznie z myślą o europejskich kierowcach. Opływowy kształt połączony z wysoką wydajnością oraz jakością, sprawiły, że ix35 sprzedawał się w tym regionie
w ekspresowym tempie. W ubiegłym roku ten model pobił swój rekord. Łącznie sprzedano ich aż 87 000, czyli o 15 proc. więcej niż w 2011. Odpowiadając na rosnące wymagania klientów wprowadziliśmy szereg usprawnień do nowego ix35 – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Nowy ix35 został zaprojektowany i opracowany w Centrum Technologicznym Hyundai Motor Europe w Rüsselsheim (Niemcy). Model zachowuje typowy dla samochodów Hyundai, opływowy kształt, który po raz pierwszy zastosowano właśnie przy ix35. Samochód został zaprezentowany podczas Motor Show we Frankfurcie w 2009 roku. Po 4 latach, podczas salonu samochodowego w Genewie, zainteresowanie modelem jest równie wielkie!

Produkcją na rynki europejskie zajmuje się fabryka Hyundai Motor w czeskich Nosovicach. Każdy model ix35 sprzedawany w Europie objęty jest programem potrójnej gwarancji. Ten wielokrotnie nagradzany pakiet ubezpieczeń zapewnia klientom pięcioletnią gwarancję bez limitu kilometrów oraz pięć lat assistance i 5 lat kontroli technicznej.