GENEWA 2013: PREMERY OPON GOODYEAR I DUNLOP

GENEVA_ke_2013

Goodyear Dunlop po raz kolejny bierze udział w Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Na stoisku firmy można zobaczyć innowacyjne rozwiązania w oponach marek Goodyear i Dunlop.

Podczas salonu samochodowego, firma prezentuje koncepcyjne opony klasy AA Goodyear i Dunlop. Odwiedzający stoisko mogą zobaczyć między innymi wprowadzone niedawno opony Dunlop Sport BluResponse klasy BA, czyli obecnie najwyżej klasyfikowane opony dostępne w szerokim zakresie rozmiarów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Będzie można obejrzeć także Goodyear EfficientGrip Performance klasy BA. Goście stoiska Goodyear Dunlop będą również mogli zapoznać się z wynikami testów opon przeprowadzonych przez czasopisma motoryzacyjne, a także z tym jak Goodyear Dunlop ocenia znaczenie egzekwowania nowego europejskiego obowiązku etykietowania opon. Oprócz tego, podczas Geneva Motor Show 2013 Dunlop potwierdzi swoją mocną pozycję jeśli chodzi o ogumienie zimowe, prezentując nową oponę WinterResponse 2. Uzyskuje ona wysokie oceny co do parametrów prezentowanych na etykiecie.

Światową premierę na targach będzie miała najnowsza technologia wyścigowa Dunlopa, zaprojektowana specjalnie dla zasilanego ogniwami wodorowymi samochodu wyścigowego, który weźmie udział w tegorocznej edycji słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Auto GreenGT wymaga innowacyjnych opon i właśnie one zostaną zaprezentowane przez Dunlopa. Nowe wyścigowe opony to element strategii obecności marki w sportach motorowym – w ten sposób Dunlop zapewnia sobie miejsce w wyścigach samochodów przyszłości, w których coraz ważniejszą rolę odgrywać będą alternatywne źródła zasilania i efektywność paliwowa.

Podczas genewskich targów Goodyear raz jeszcze przedstawi wielokrotnie nagradzaną technologię utrzymywania ciśnienia w oponach (ang. Air Maintenance Technology – AMT). Najważniejszym elementem wystroju stoiska będzie unikalna rzeźbiona opona, ilustrująca możliwości Goodyeara w zakresie projektowania i wzornictwa opon.

Na stoisku znajdzie się również StreetScooter, czyli samochód wyposażony w nowe opony Goodyear EfficientGrip. StreetScooter to zupełnie odmienną wizję auta jutra. Jego projekt nawiązuje do „samochodzików”, popularnych i lubianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a widywanych w wesołych miasteczkach. Kompaktowy, a zarazem przestronny pojazd zaprojektowano z myślą o jeździe po centrach miast. Dzięki zasilaniu energią elektryczną nie wytwarza prawie żadnych zanieczyszczeń, a przy tym jest wyjątkowo cichy. Projekt tego auta jest realizowany i promowany przez Goodyeara w ramach wizji zrównoważonego rozwoju w przyszłości.