GENEWA 2013: PRO_CEE’D GT I CEE’D GT – PREMIERY KIA

K 1_pro_cee'd 01 GT

Zaledwie kilka dni temu koreański koncern opublikował pierwsze szkice ciekawego miejskiego koncept cara, a tym razem ujawnia więcej szczegółów dotyczących modeli Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT, które 5 marca podczas salonu samochodowego w Genewie, będą miały swoje światowe premiery.

Zaprojektowane w Europie pod okiem prezesa oraz głównego stylistę Kia Motors Corporation, Petera Schreyer’a oba modele GT prezentują odważną, sportową i atletyczną sylwetkę. W oczy poza charakterystycznym dla marki Kia grillem „Tiger nose” rzucają się w oczy światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podwójne rury wydechowe, 18-calowe felgi aluminiowe oraz czerwone zaciski hamulcowe.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Pod maskę modeli GT trafi oferowany w zestawie z sześciostopniową przekładnią manualną turbodoładowany silnik benzynowy GDI o mocy 204 KM (265 Nm), który pozwoli rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy.

Produkcja najnowszych członków rodziny cee’d rozpocznie się w fabryce na Słowacji w maju, a pierwsze egzemplarze modeli GT trafią do salonów w połowie bieżącego roku.

K 2_pro_cee'd GT 06